Dzięki tym 6 ćwiczeniom od mojego trenera, szybko schudniesz nie wychodząc z domu. Bez biegania – efekty gwarantowane już po tygodniu

Ćwiczenia, które pomagają zrzucić zbędne kilogramy i wzmocnią kondycję ciała?

Poniżej przygotowaliśmy krótki trening wytrzymałościowy, który pozwoli Ci wysmuklić sylwetkę i dadzą Ci zastrzyk energii na cały dzień. Przekonaj się, że wystarczy 15 minut ćwiczeń dziennie, aby osiągnąć zamierzone efekty bez zbędnych wyrzeczeń czy wyciskania siódmych potów na siłowni.

Nasze ćwiczenia to także doskonała alternatywa dla osób, które nie przepadają za joggingiem ani nie mają w domu specjalnych sprzętów do ćwiczeń.

Wykonując poniższy trening, efekty zauważysz już po tygodniu. Przygotuj sobie wygodne obuwie, ubrania niekrępujące ruchów ciała, matę do ćwiczeń i… zaczynamy!

Podnoszenie w pionie

Aby wzmocnić dolne partie ciała, połóż się na plecach, złącz i wyprostuj nogi i podnieś je wysoko. Ręce trzymaj wyprostowane po obu stronach tułowia. Wytrzymaj kilka sekund, następnie powoli opuść nogi. Powtórz kilka razy.

Deska

To ćwiczenie znane jest przede wszystkim ze swojej wysokiej skuteczności w modelowaniu mięśni brzucha, ud, miednicy i pośladków. Połóż się na brzuchu, następnie podeprzyj się na przedramionach, trzymając kąt 90° między łokciami i podłogą.

Ciężar ciała powinien opierać się tylko na łokciach i wyprostowanych palcach stóp. Wytrzymaj w takiej pozycji 60 sekund.

Deska boczna

To doskonałe ćwiczenie, jeśli zależy Ci na kształtowaniu mięśni brzucha, a jednocześnie poprawie metabolizmu i ogólnej kondycji. Połóż się na boku, następnie unieś ciężar ciała na łokciu ułożonym bezpośrednio pod ramieniem.

Trzymaj wyprostowane nogi – ciało od stóp do czubka głowy powinno stworzyć linię prostą. Drugą rękę oprzyj na biodrze, utrzymaj pozycję jak najdłużej, najlepiej przez 60 sekund.

Pamiętaj o miarowym oddechu. Jeśli wykonujesz ćwiczenie po raz pierwszy, możesz na początek lekko ugiąć nogi.

Mostek

To jedno z najbardziej znanych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha i ud. Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy ustaw pod kolanami.

Trzymając wyprostowane ręce na podłodze, unieś wysoko biodra, aby powstała linia prosta od ramion do kolan. Utrzymaj tę pozycję jak najdłużej, następnie opuść tułów na ziemię, robiąc wydech. Wykonaj trzy zestawy ćwiczeń.

Kobra

Ułóż się wygodnie na brzuchu, następnie oprzyj dłonie o podłogę pod ramionami. Robiąc wdech, unieś tułów i wyprostuj ramiona. Postaraj się wygiąć ciało w klatce piersiowej i dolnej partii pleców, aby zrobić łuk.

Szyję wyciągnij jak najwyżej w górę. Utrzymaj pozycję przez minimum 15 sekund. Zrób wydech i powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie powtórz 5 razy, robiąc 15-sekundową przerwę na odpoczynek. Ćwiczenie typu kobra nie jest zalecane dla osób w urazami kręgosłupa lub wrzodami żołądka.

Pozycja „V”

To najbardziej wymagające ze wszystkich ćwiczeń, ale jest także wyjątkowo skuteczne. Usiądź na podłodze, następnie podnieś wyprostowane nogi, aby stworzyć kształt litery V.

Wyprostuj ręce w stronę kolan. Utrzymuj stabilną pozycję przez około 30 sekund.

Na początku możesz spróbować wykonywać ćwiczenie z lekko ugiętymi kolanami.

error: Treść zabezpieczona !!