7 ćwiczeń na poprawę sylwetki w zaledwie 4 tygodnie – nie poznasz się w lustrze, zlikwidują Twój brzuch

Sposób na zrzucenie brzuszka – 7 ćwiczeń, które będą pomocne

Wystarczy tylko poświecić 10 minut w ciągu dnia by efekt widoczny był już w zaledwie 4 tygodnie. Nie trzeba wychodzić z domu, ani inwestować w specjalny sprzęt. Wystarczą zaangażowanie i systematyczność.

1. Deska

Aby poprawnie wykonywać ćwiczenie potrzebne jest utrzymanie prawidłowej masy ciała. Plecy i nogi trzymamy prosto, bez łuków. To ćwiczenie działa na mięśnie pleców, pośladków, brzucha, nóg oraz ramion.

2. Pompki

Wykorzystaj deskę jako pozycje wyjściową. Pamiętaj o prostych ramionach. Następnie pozycja ciała niech zejdzie jak najniżej.

Sprawdź czy Twoje ciało tworzy linie prostą. Wróć do pierwotnej pozycji. W tym ćwiczeniu wzmacniasz mięśnie klatki piersiowej, ramion i brzucha.

3. Mięśnie ud i pośladki – ćwiczenia 

Stań na czworaka, lewą nogę i prawą rękę wyciągnij do linii prostej, następnie powoli zginaj je, tak by prawym łokciem dotknąć lewego kolana. Wyprostuj ponownie, po czym zmień nogę i rękę. Wzmocnisz tułów, biodra, znaczną część mięśni pleców, pośladki oraz talie.

4. Przysiady

Stań w rozkroku, tak by stopy były równolegle z ramionami. Ważne by przy tym ćwiczeniu stać na całych stopach. Możesz sobie wyobrazić, że siadasz na niewidzialnym krześle. Kolana i stopy utrzymuj w tej samej linii, pamiętaj by plecy były proste. Dla zachowania większej równowagi ramiona wyciągnij przed siebie. Wzmacniasz mięśnie ud, pośladków i kostek.

5. Ćwiczenia na ABS

Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach a ręce wyciągnij za głowę. Powoli unieś górną partię ciała, dotknij palcami swoich stóp.

Bez pośpiechu wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie pomaga nie tylko wzmocnić mięśnie, ale również przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

6. ABS i pośladki

Na rękach i stopach podeprzyj się, tak aby poczuć napięcie w okolicach pleców. Jedną nogę podnieś tak wysoko jak to tylko możliwe. Pomału opuszczaj górną część ciała na dół, ale nie odrywaj przy tym pięty, która leży na podłodze. W ten sposób działasz na brzuch, talie i pośladki.

7. Talia

Połóż się na brzuchu a ręce ugnij pod twarzą. Górną część ciała podnieś tak wysoko jak potrafisz. Wytrzymaj w takiej pozycji kilka sekund. Pomału wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie korzystnie działa na kręgosłup.

Kiedy zaczynasz ćwiczyć, każde z tych ćwiczeń wykonuj po minucie, następnie rób między nimi 10 sekund przerwy.

Po pierwszym tygodniu każde z ćwiczeń wykonuj po 3 minuty, po czym rób 15 sekund przerwy. Wykonuj na przemian schemat z pierwszego i drugiego tygodnia.

error: Treść zabezpieczona !!