Miodowo-bananowy, leczniczy wyrób domowej roboty – Przynosi szybką ulgę i pomaga w walce z chorobą.

Syrop na kaszel z bananów i miodu jest nie tylko smaczny, ale przede wszystkim skuteczny – oczyszcza płuca ze śluzu, a tym samym przynosi prawie że natychmiastową ulgę. Należy zażyć go od razu, kiedy pojawią się pierwsze oznaki choroby!

Ten naturalny środek sprawdzi się przy kaszlu, bólu gardła czy zapaleniu oskrzeli. Do jego przygotowania potrzebne są jedynie trzy składniki: banany, miód i woda.

W odróżnieniu od specyfików z apteki, które kojarzone są z niezbyt przyjemnym smakiem, ten syrop nie tylko wykazuje działanie lecznicze, ale też jest smaczny – tym samym również dzieci nie będą miały problemu z jego zażyciem.

Sięgnij po niego, gdy pojawi się:

  • Kaszel
  • Zapalenie oskrzeli
  • Infekcje gardła

Pomaga już w przeciągu 2 dni

Połączenie bananów i miodu okazuje się skutecznym duetem w walce z kaszlem. Za ich sprawą można pozbyć się go w ciągu dwóch dni, zaś samo jego przygotowanie nie zajmuje więcej niż 30 minut.

Sprawdza się nie tylko przy kaszlu, dobrze radzi sobie także z zapaleniem oskrzeli oraz wszelkiego rodzaju infekcjami dróg oddechowych. Ponadto wzmacnia odporność i chroni przed wirusami, jak też bakteriami. Profilaktycznie warto po niego sięgać w okresie jesienno-zimowym.

Syrop ten działa efektywnie w walce z bólem gardła i głowy, zaś połączenie miodu i bananów można spotkać również w kosmetyce.

Składniki

  • 2 banany
  • 2 łyżki miodu
  • 400 ml wrzącej wody

Przygotowanie

Oba banany obrać ze skóry, wycisnąć za pomocą widelca na puree.

Włożyć puree do garnka, zalać wrzącą wodą.

Przykryj pokrywką i pozostawić do zaparzenia, aż masa wyraźnie zgęstnieje.

Kiedy masa jest ciepła, ale już się nie gotuje, dodać dwie łyżki miodu.

Całość wymieszać do całkowitego rozpuszczenia miodu.

Syrop zażywać 4 razy dziennie.

error: Treść zabezpieczona !!