Oto kilka pomysłów na to, jakie cebule można wykorzystać.

Zapominamy o zaletach cebuli dla naszego zdrowia i często decydujemy się ją pominąć na rzecz innych warzyw.

Dla wielu kojarzy się ona z nieprzyjemnymi wspomnieniami: sprawia, że oddech staje się wodnisty i pozostawia nieprzyjemny zapach. Cebula, choć nie jest uwielbiana, jest bombą odżywczą. Zawiera mnóstwo witamin A, C i E, a także antyoksydanty i flawonoidy.

Włączenie soku z cebuli do codziennej diety może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Wykazano, że regularne spożywanie tego napoju ma następujące efekty poparte medycznie:

  • Przyspieszenie metabolizmu
  • Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi
  • Poprawa krążenia
  • Zmniejszone ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych

Przygotowanie soku z cebuli jest bardzo proste. Sokowirówka pozwala nam na uzyskanie większej ilości soku, który przy odpowiednim przechowywaniu może być przechowywany przez dłuższy czas.

Do zrobienia soku będziesz potrzebował od 2 do 3 średniej wielkości cebul. Aby cebula była łatwa do posiekania, przygotuj sokowirówkę i duży pojemnik. Opłucz i osusz obraną cebulę. Warzywa można pokroić na ćwiartki. Aby uzyskać maksymalną ilość soku, umieść posiekaną cebulę w sokowirówce małymi partiami.

Zamiast sokowirówki można użyć blendera lub sokowirówki. Umieść sok w szczelnym pojemniku, najlepiej szklanym. Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, dobrze umyj sokowirówkę.

Oto kilka pomysłów na to, jak wykorzystać przygotowany sok z cebuli

Syrop z miodu i cebuli na ból gardła

2 łyżki stołowe soku z cebuli i 2 łyżki stołowe miodu. Połącz wszystkie składniki, aż uzyskasz gładką pastę. Gotową mieszankę należy przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce. Przyjmuj jedną łyżeczkę dwa razy dziennie, aż poczujesz się lepiej.

Aby zwiększyć swoje libido, wymieszaj sok z cebuli i imbiru

Połącz 1 łyżkę stołową soku z cebuli i 1 łyżkę stołową soku z imbiru. Spożywanie tej mieszanki 3 razy dziennie przez co najmniej miesiąc zwiększy Twoje libido.

Maseczka przeciwtrądzikowa z cebuli i pomidora

Połącz 1 łyżkę stołową soku z cebuli, 1/2 łyżki stołowej soku pomidorowego i 1/2 łyżeczki oleju roślinnego. Użyj waty, aby nałożyć maseczkę na twarz. Pozostaw maseczkę do wyschnięcia na 10 do 15 minut. Następnie zmyj ją ciepłą wodą.

Aby zobaczyć widoczne rezultaty, używaj maseczki dwa razy w tygodniu. Składniki maseczki oczyszczają skórę, otwierają zatkane pory i mają działanie antybakteryjne, które hamuje powstawanie nowego trądziku.

Powyższe przepisy pokazują, jak wszechstronny i przydatny może być sok z cebuli. Warto poznać wyjątkowe działanie soku z cebuli na skórę i podzielić się sprawdzonymi metodami z rodziną i przyjaciółmi.

error: Treść zabezpieczona !!