Jak i czym czyścić płytki w łazience – Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Jakie to szybkie i proste.

Zawsze staram się utrzymać łazienkę w czystości. Po pierwsze mam dzieci. Tak, i staje się to jakoś niekomfortowe, gdy widzę brud na płytkach. A on, jak wiecie, pojawia się dosłownie znikąd. Na szczęście kafelki w łazience można wyczyścić za pomocą środków domowych.

W skrajnych przypadkach wolę używać chemii gospodarczej. Na przykład tylko specjalny środek na bazie kwasów poradzi sobie z rdzą na płytkach. A potem powierzchnię należy zmyć co najmniej 2 razy. Ale mniej agresywne środki pomogą zmyć płytki w łazience z osadu i brudu.

Jak czyścić płytki mydłem do prania

Gospodynie domowe i ogrodnicy-amatorzy rywalizowali ze sobą o wysławianie dobroczynnych właściwości mydła do prania. Nie mniej skuteczne w sprzątaniu łazienki. Na przykład mydło usuwa zażółcenie i dobrze wybiela płytki. Specjalne do lekkich zabrudzeń. Do białych płytek polecamy mydło do prania z efektem wybielającym.

Ocet odkamieniający

Umiejętne gospodynie domowe spryskują ocet ze spryskiwacza na płytki uszkodzone przez kamień. Działa również na plamy rdzy. Jednocześnie ocet nadaje się do codziennej pielęgnacji płytek. Przetrzyj płytki roztworem, aby zapobiec zanieczyszczeniu.

Jak czyścić płytki sodą oczyszczoną

Użyj gąbki do szorowania i sody oczyszczonej, aby usunąć tłuszcz, świeżą rdzę, pleśń i kamień. Najpierw jednak musisz dobrze namoczyć sodę. Uważaj, aby nie zarysować powierzchni.

Gospodynie zalecają czyszczenie błyszczących płytek sodą kalcynowaną. Ma mniej ścierną teksturę i szybciej się rozpuszcza. A po zmyciu soda kalcynowana nie pozostawia smug. Warto więc zmyć nim ciemne i matowe płytki.

Czyszczenie nadtlenkiem wodoru

Problem pożółkłych fug w łazience jest znany każdej gospodyni domowej. Pozbędziesz się ich za pomocą silnej chemii gospodarczej lub apteki z 3% nadtlenkiem. Zastosuj go do skażonego obszaru w 2-3 podejściach. Pożółkłe fugi, plamy, a nawet ślady po farbowaniu włosów będą się stopniowo rozjaśniać. W tym czasie powinny całkowicie zniknąć.

Jak czyścić płytki kwasem cytrynowym

Niewiele osób wie, że kwasek cytrynowy radzi sobie z kamieniem równie dobrze jak wybielacz. Co więcej, działa również wybielająco. Ten produkt jest bezpieczny i dostępny do regularnego stosowania. Należy jednak pamiętać, że proszek jest ścierny. Rozpuść go w niewielkiej ilości wody, aby uniknąć zarysowania glazury błyszczącej płytki. Możesz również zastąpić kwas cytrynowy sokiem z cytryny.

Olejek z drzewa herbacianego przeciw grzybom

Pleśń w łazience to najbardziej niechciany gość. Mimo to pojawia się nawet w najczystszej łazience. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego może pomóc w walce z pleśnią i zapobieganiu jej. W końcu ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Amoniak do błyszczących powierzchni

Wszyscy wiedzą, że okna należy przetrzeć roztworem amoniaku, aby uzyskać połysk. Ale historia milczy o reszcie jej właściwości. Ale amoniak jest również dodawany do domowych środków do czyszczenia płytek. W końcu zapobiega smugom. Na 1 litr wody potrzebujesz tylko 2 łyżki alkoholu. Użyj tego rozwiązania do ostatniego etapu czyszczenia.

Jak widać, do czyszczenia płytek w łazience nie trzeba być specjalistą od sprzątania. Jeśli Twoja łazienka jest okresowo czyszczona, w zasadzie nie można używać specjalnego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się w ocet, wodę sodową i mydło do prania.

Ale dobra gospodyni ma ich już mnóstwo, nie zgadzasz się?

error: Treść zabezpieczona !!