W 15 minut wyczyścisz pralkę – wystarczy ten prosty trik: przez długi czas pozostanie jak nowa

Oto skuteczna sztuczka, dzięki której pralka pozostanie jak nowa. Wystarczy 15 minut i gotowe.

Soda i ocet to specyfiki do czyszczenia sprzętów, które znają już niemal wszyscy. A czy wiesz, jak wyczyścić front pralki, aby wyglądała równie dobrze? Białe urządzenia dobrze wyglądają, jednak ich wadą jest stopniowe żółknięcie. Tradycyjne środki czyszczące nie są w stanie przywrócić im koloru, ale jest na to sposób. Sprzęty odzyskają swój naturalny wygląd!

Jak to zrobić?

Wlej na bawełniany wacik odrobinę wody utlenionej i przetrzyj żółte powierzchnie na pralce. Dzięki temu urządzenie nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale również zostanie odkażone!

Równie szybko pozbędziesz się brzydkiego zapachu z pralki.

Wystarczy, że wlejesz 2 butelki wody utlenionej do szufladki w pralce, a następnie włączysz płukanie. Błyskawicznie likwiduj brzydkie zapachy w pralce, czyli proste tricki, dzięki którym pralka będzie jak nowa

Perfekcyjnie wyczyszczone wnętrze pralki Choć na pierwszy rzut oka bęben pralki może wydawać się czysty, to w rzeczywistości jest inaczej. W tym miejscu często zbierają się bakterie, brud, a nawet pleśń. Aby skutecznie rozwiązać ten problem, należy raz na kilka miesięcy uruchomić pralkę. Ważne, by w bębnie nie było ubrań, a wybrany program był długi i ustawiony na 60 stopni.

Jak sobie radzić z nieprzyjemnym zapachem?

Jest na to sposób. Wystarczy po każdym praniu zostawić otwarte drzwi pralki. Dzięki temu powietrze będzie swobodnie krążyć, a Ciebie nie zaskoczy nieprzyjemna woń z wnętrza urządzenia.

Nie zapominaj o czyszczeniu filtra

Zadaniem filtra w pralce jest ochrona pompy. Niestety, często dostają się do niego drobne przedmioty, takie jak monety lub kawałki serwetek. W efekcie w tym miejscu mogą pojawiać się grzyby i zarazki. Aby temu zapobiec, należy dokładnie i regularnie czyścić filtr.

Zadbaj o uszczelki

Uszczelka to ten element w pralce, który zapobiega wypływaniu wody na zewnątrz. Utrzymuje również wewnętrzne elementy pralki w określonym miejscu. Niestety, często staje się siedliskiem bakterii. Dlatego po każdym praniu zostaw otwarte drzwi, aby uszczelka mogła wyschnąć. Nie zapominaj też, aby raz na jakiś czas umyć ją wodą z octem. Im częstsze czyszczenie uszczelki, tym łatwiej utrzymać ją w czystości.

Szufladki na detergenty

Do czyszczenia szufladek doskonale sprawdza się szczoteczka do zębów. Dzięki niej łatwo wyczyścić każde wgłębienie i zakamarki. Szufladki można też umyć w zmywarce.

Regularnie czyszczona pralka to gwarancja czystego, świeżego prania i mniejsze koszty naprawy.

error: Treść zabezpieczona !!