Lekarze potwierdzają: Oto objawy świadczące o zanieczyszczeniu organizmu. Skuteczne sposoby na jego oczyszczenie

Detoksykacja organizmu od zawsze była uważana za wygłupy sławnych osób, „idoli”.

Jest to jednak bardzo skuteczna metoda na oczyszczenie organizmu oraz pomaga w osiągnięciu szczupłej sylwetki, lecz w obecnych czasach ciężko jest pogodzić detoks z naszym codziennym życiem, które zazwyczaj jest narażane na stres lub po prostu konsumujemy niezdrowe jedzenie.

Jakie są oznaki, dzięki którym powinniśmy rozpocząć detoks?

Między innymi bóle głowy, plamki i przebarwienia na skórze lub ciągłe zmęczenie. Warto również zwrócić uwagę na przemianę materii, czy przejawiamy nagłe zmiany nastroju, odczuwamy bóle stawów albo po prostu przybieramy na wadze.

Wprawdzie detoks zaczyna się wcześniej, ponieważ zanim zaczniemy przestrzegać zasad detoksykacji powinniśmy zrezygnować z produktów, które powodują zakwaszenie naszego organizmu.

Takie jak między innymi kawę, czarną herbatę, produkty mączne, mleko i wyroby mleczne, mięso, słodycze i alkohol oraz przede wszystkim odstawić spożywanie fast foodów. W wyniku czego tak naprawdę przed naszym detoksem jemy praktycznie tylko warzywa i owoce.

Na początku detoksu powinniśmy oczyścić jelita. Najlepszym sposobem na to jest wykonanie lewatywy albo wypicie specjalnych środków przeczyszczających. Warto również pamiętać o piciu tylko wody i herbat ziołowych.

Aby oczyścić nasz organizm możemy skusić się na konkretne produkty, które oczyszczają dany organ naszego organizmu:

Na nerki zalecane jest spożywanie dużej ilości owoców i koktajli owocowych, w których warto jest dodać imbir, pietruszkę, kurkumę i pestki dyni.

Oczyszczanie jelit wspomaga szpinak, cytryna, awokado, brokuły, zielona herbata, nasiona chia, ocet jabłkowy i ogólnie rzecz biorąc duża ilość owoców.

Przy detoksie powinniśmy również oczyścić naszą wątrobę, a więc zalecane jest spożywać marchewki, kurkumę, owoce granatu, zielone sałaty, jabłka, awokado, buraki oraz pijanie zielonej herbaty.

Na trzustkę powinno się codziennie spożywać cytryny, kiwi, ananasy oraz zielone sałaty.

Co więcej, na detoks bardzo pozytywnie wpływa uprawianie jogi. Bardzo dobrze działa również sauna, w wyniku korzystania z sauny przyspieszamy nasz proces oczyszczania.

error: Treść zabezpieczona !!