Do czego służy robot planetarny?

Masz dość ciągłego ręcznego siekania, mieszania i czynności kuchennych? Pomyśl o zaopatrzeniu się w robota kuchennego. A jeszcze lepiej w robota… planetarnego! Co kryje się pod tą nazwą? Sprzęt, który naprawdę ułatwi przygotowywanie wielu różnych, nawet bardzo wymyślnych posiłków.

Co to jest robot planetarny?

To odmiana robota kuchennego, który minimalizuje konieczność sięgania po dodatkowe sprzęty. Po prostu ma tak wiele wbudowanych funkcji, iż można go traktować jako swego rodzaju „all-in-one”. Zmieszasz, zmiksujesz i zblendujesz w nich dosłownie wszystko – co świetnie widać, gdy przeglądnie się na przykład roboty planetarne ze sklepu Fabryka Form.

To bardzo wygodne, ponieważ oszczędza nie tylko czas, jaki trzeba by było spędzić przy przygotowywaniu posiłku, lecz również miejsce, jakie zajmowałaby większa liczba urządzeń. Nie wspominając już o kablach, którymi każde z nich trzeba by przecież podłączyć! Szczególnie w małej kuchni będzie to sprawą nie do przecenienia.

Nawiasem mówiąc – niejednokrotnie robot planetarny będzie efektywniejszy od na przykład zwykłego miksera lub blendera. Choćby ze względu na to, że charakterystyczny dla tej kategorii obrotowy ruch mieszadeł (stąd właśnie nazwa) zapewnia większą dokładność, niż pozostawanie mieszadła cały czas w jednym punkcie misy.

Na co zwrócić uwagę kupując robota planetarnego?

Na pewno warto przyjrzeć się temu, jaka jest moc urządzenia oraz pojemność segmentu, w którym umieszcza się żywność. Jednak sprawą, która powinna przyciągnąć najwięcej Twojej uwagi w trakcie zakupów jest liczba funkcji, którymi ta cudowna maszynka dysponuje.

Przykładowo warto sprawdzić, czy oprócz miksowania i mielenia jest także opcja ubijania piany, kruszenia lodu lub siekania. Można też rozglądać się za robotami wyposażonymi w dodatkową misę albo szukać takiego, który dodatkowo dysponowałby możliwością służenia jako młynek do kawy lub wyciskarka owoców. Pamiętaj – każdy robot kuchenny jest inny, więc każdorazowo po prostu sprawdź specyfikację.

Przy tym wszystkim zwróć też uwagę na materiał i jakość wykonania (my sugerujemy sprawdzić na przykład roboty planetarne ze sklepu Fabryka Form).

error: Treść zabezpieczona !!