Domowe sposoby na oczyszczenie płuc – te produkty oczyszczą Twoje płuca. Polecane dla biernych palaczy

Płuca są jednym z ważniejszych organów. Niestety palacze sięgając papierosy szkodzą sobie niszcząc właśnie płuca.

Ich stan pogarsza się również podczas wdychania zanieczyszczonego powietrza. Odczuwają to szczególnie osoby narażone na działanie smogu. Podczas wdychania zanieczyszczeń czy dymu tytoniowego pęcherzyki płuc zostają oblepione, to sprawia, że płuca gorzej pracują.

W następstwie może pojawić się uciążliwy kaszel czy uczucie zadławienia. Co wtedy zrobić?

Najlepiej natychmiast rzucić nałóg i skupić się na zdrowym trybie życia. Można też sięgnąć po produkty, które genialnie oczyszczają płuca:

Grejpfrut – bomba antyoksydantowa, a te poprawiają działanie komórek naszego organizmu.

Zawiera substancje, które mogą hamować rozwój nowotworów. Osoby uzależnione od papierosów koniecznie powinny włączyć do swojej diety te owoce.

Czosnek – stały bywalec domowych apteczek słynie z właściwości prozdrowotnych.

Używany w kuchni jako przyprawa, ale również znany jest z dobrego wpływu na odporność. Warto po niego sięgać regularnie.

Imbir

Jego działanie jest zarówno przeciwbakteryjne, jak i przeciwwirusowe. Ma bardzo istotny wpływ na oskrzela, bo oczyszcza je ze śluzu.

Marchew – bogata w wiele witamin m.in.A,C,E, K oraz te z grupy B.

Niezwykle istotne jest to, że neutralizuje wpływ nikotyny na ludzki organizm. Osoby sięgające po papierosy powinny sięgać również po te warzywa, najlepiej w stanie surowym.

Świetnie się nadają do zjedzenia jako przekąska, składnik sałatek, można też wycisnąć z nich sok.

Jeśli pokonasz nałóg na pewno poczujesz różnicę. Będziesz oddychać pełną piersią, Twój mózg, podobnie jak płuca, będzie lepiej dotleniony. Spożywając powyższe produkty pomożesz swojemu organizmowi wrócić do formy.

Również Twoje płuca staną się dzięki temu oczyszczone, a przez to będą lepiej pracować.

error: Treść zabezpieczona !!