Efekt murowany: Szerokie uda, cellulit, i żylaki – To już przeszłość po zaledwie 8 minutach ćwiczeń.

Zestaw ćwiczeń, który przygotowaliśmy, ma za zadanie nie tylko wspomóc wzmocnienie Twoich nóg i zmniejszyć cellulit, ale również przyczynić się do lepszego krążenia krwi oraz zapobiegać i łagodzić objawy związane z żylakami.

Gwarantuję, że jeszcze bardziej spodoba Ci się nasz post, kiedy dowiesz się, że wszystkie ćwiczenia możesz wykonać w zaciszu domowym, potrzebując zaledwie 8 minut. Aby ćwiczenia były jak najbardziej efektywne, zalecamy ich wykonanie po krótkiej rozgrzewce. Idealna do tego będzie pozycja, w której leżysz z lekko zgiętymi nogami, dłonie umieścisz na jednym z kolan, a drugą nogę wyciągnij na bok, wykonując ruch 5 razy dla każdej strony.

Gwiazda skacze Podobnie jak w dzieciństwie, rozpocznij ze złączonymi nogami i dłońmi wzdłuż ciała. Ugnij lekko kolana, następnie wyprostuj się i wykonaj skok, unosząc ręce nad głowę i rozstawiając nogi szerzej niż ramiona. Po powrocie na ziemię, złącz nogi i umieść dłonie wzdłuż stóp, starając się, aby były jak najbardziej wyciągnięte. Wykonuj przez 60 sekund.

Ruchy na boki Stań z nogami lekko ugiętymi w kolanach i złączonymi dłońmi pod brodą. Wykonując ruch w bok na szerokość ramion, zacznij od kroku w prawo, następnie wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj krok w lewo. Ręce pozostają nieruchome, a ciało lekko pochylone do przodu. Wykonaj 10 powtórzeń w każdą stronę.

Suche pływanie Leżąc twarzą do ziemi, wysuń ręce przed siebie. Naprzemiennie podnoś lewą rękę i prawą nogę, a następnie zmień na prawą rękę i lewą nogę. Nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu. Wykonaj 30 powtórzeń, po 15 dla każdej strony.

Superman Ćwiczenie to przypomina pływanie na sucho. Tym razem podnosisz jednocześnie obie ręce i nogi. Powtórz 15 razy.

Usiądź na ścianie To ćwiczenie możesz wykonać nawet podczas mycia zębów, w pracy czy przed innymi ćwiczeniami. Każde wykonanie będzie miało pozytywny wpływ na Twoje kolana. Ważna jest tu pozycja nóg.

Opierając plecy o ścianę, oddaloną o około 60 cm, zacznij opuszczać się w dół do momentu, gdy kolana ugną się pod kątem 90 stopni. Pozostań w tej pozycji przez 30 do 60 sekund i powtórz 2-3 razy.

Kolana razem To ćwiczenie wykonasz na trzy sposoby. Po pierwsze, leżąc na plecach, podnoś kolana próbując nacisnąć je jak najbliżej klatki piersiowej.

Druga opcja to wykonywanie ćwiczenia stojąc, naprzemiennie podciągając kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Pamiętaj, aby plecy były cały czas wyprostowane.

Bonus – pozycja relaksacyjna i profilaktyka żylaków Ta prosta statyczna pozycja, wykonywana codziennie, np. w salonie przy oglądaniu telewizji, może przynieść nieocenione korzyści dla Twojego zdrowia i kondycji. Pomaga nie tylko w odciążeniu serca i układu krążenia, ale jest również skutecznym środkiem przeciw żylakom. To jednak nie wszystko!

Rozłożenie nóg przyniesie Twojemu ciału wiele korzyści, takich jak:

  • stymulacja aktywności tarczycy i innych gruczołów dokrewnych,
  • poprawa jakości snu,
  • poprawa odpływu żylnego i zmniejszenie obrzęków nóg,
  • ulga dla serca i poprawa krążenia,
  • lepsze trawienie,
  • ulga dla obolałych stóp i zapobieganie ich obrzękom,
  • korzystny wpływ na układ nerwowy i dotlenienie mózgu,
  • redukcja stresu i napięcia.

Pamiętaj o wygodnym ubraniu i zapewnieniu sobie przestrzeni. Najlepiej oprzeć stopy o ścianę, rozluźnić ramiona i poświęcić na to 10-15 minut, podczas których nic nie robisz, jedynie leżysz z nogami wyciągniętymi w górę.

Dodatkowo, zamknięcie oczu i wykonywanie ruchów oczami zgodnie, a potem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara przez 30 sekund pomoże zrelaksować się jeszcze bardziej, a także może przynieść ulgę w obszarze miednicy i dolnym odcinku kręgosłupa.

error: Treść zabezpieczona !!