Sekrety długiego, zdrowego życia i sukcesu według 105-letniego lekarza z Japonii. Warto skorzystać z tych rad

Każdy z nas pragnie zdrowego ciała oraz długiego oraz szczęśliwego życia.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi zdrowy oraz aktywny tryb życia, który zapobiega wielu schorzeniom, a w rezultacie wydłuża nasze życie. Japoński lekarz Shigeaki Hinohara odkrył sekrety długowieczności, którymi podzielił się ze wszystkimi ludźmi.

Poniżej znajdziecie wskazówki, które z pewnością pomogą w osiągnięciu szczęśliwego, długiego oraz zdrowego życia.

1. Zamiast korzystać z windy, wybierz schody

Według doktora Hinohary jednym z najważniejszych aspektów zdrowego życia jest ruch. Praca za biurkiem, zmęczenie oraz brak czasu na uprawianie sportów sprawiają, że przybieramy na wadze, a nasz metabolizm nie funkcjonuje prawidłowo.

Według Hinohary zamiast corocznych postanowień o rozpoczęciu ćwiczenia na siłowni, powinniśmy postawić na codzienny ruch, który pozwoli nam zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną.

2. Pamiętaj, aby słuchać swojego organizmu, a nie tylko lekarza

Musisz pamiętać o tym, że to właśnie Ty najlepiej wiesz, jakie zmiany zachodzą w Twoim ciele. Lekarz nie zawsze będzie wiedział, co dla Ciebie będzie najkorzystniejsze, dlatego musisz dokładnie obserwować swoje ciało.

Odpowiednią dietę oraz rytm dnia musisz dostosować do codziennych obowiązków i wymogów jakie stawia przed Tobą Twój organizm.

3. Dziel się z innymi wiedzą oraz umiejętnościami

Każdy z nas posiada wiedzę, z którą warto podzielić się z innymi ludźmi. Według doktora Hinohary warto dzielić się z innymi, dlatego nie bój się tego robić! Sprawi Ci to przyjemność i poprawi jakość Twojego życia.

4. Emerytura – pomyśl czy warto! 

Emerytura to dla wielu osób zasłużony odpoczynek po wielu latach ciężkiej pracy. Zastanów się jednak, czy na pewno warto?

Jeśli robisz to co kochasz i sprawia Ci to przyjemność, może nie warto rezygnować z pracy? Zapewni ona nie tylko ciągły ruch, ale także sprawi, że na pewno nie będziesz się nudzić!

5. Zaplanuj swoje życie

Dla doktora Hinohary planowanie stanowi bardzo istotny element codziennego życia. Aby prowadzić szczęśliwe życie pełne wspaniałych chwil, niektóre z nich musisz zaplanować!

Dr Hinohara planował swój pobyt na Igrzyskach w Tokio i mimo, że się one nie odbyły na pewno spędziłby na nich wspaniałe chwile. Zaskocz sam siebie najpierw je planując!

6. Dieta jest ważna, ale nie przykładaj do niej zbyt dużej wagi

Dieta jest ważna w życiu każdego z nas, ale pamiętaj, że sumienne liczenie kalorii nie zawsze popłaca. Doktor zaczyna dzień od filiżanki mocnej kawy, która daje mu siły na cały dzień.

Codziennie zjada łyżkę oliwy, ale także nie odmawia sobie ciasteczek oraz ryżu. W jego menu goszczą także ryby i warzywa, które zapewniały zdrowe oraz zbilansowane posiłki.

7. Twoje nastawienie ma znaczenie! 

Negatywne podejście do życia na pewno nie wpłynie korzystnie na Twoje życie. Zadręczanie się problemami oraz rozpamiętywanie przeszłości ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, a może nawet prowadzić do depresji. Postaraj się cieszyć dobrymi chwilami i szukaj ich w życiu jak najwięcej.

8. Nie rozpamiętuj niepotrzebnych smutków! 

Doktor Hinohara przetrwał w niewoli Armii Radzieckiej, co przysporzyło mu wiele bolesnych wspomnień związanych z chłodem i głodem, którego doświadczył. Siła umysłu i pozytywne myślenie są istotne w dążeniu do zdrowia i szczęśliwego życia.

9. Pieniądze szczęścia nie dają

Pamiętaj, że życie w bogactwie nie zawsze oznacza szczęście. Nawet będąc najbogatszym człowiekiem na świecie, ale bez przyjaciół, rodziny i niezapomnianych wspomnień z nimi, nasze życie staje się smutniejsze.

10. Naucz się panować nad bólem

Doktor Hinohara otaczał się muzyką oraz zwierzętami, co pozwalało mu na kontrolowanie swojego bólu fizycznego za pomocą umysłu. Relaks oraz wyciszenie na pewno pomogą Ci w osiągnięciu szczęśliwego oraz pełnego harmonii życia.

Szukaj w swoim życiu szczęśliwych chwil, które sprawią, że Twoje życie będzie pełne radości oraz wewnętrznej harmonii.

error: Treść zabezpieczona !!