Nie przypuszczałam, że grupa krwi wpływa na osobowość – oto fakty, o których każdy powinien wiedzieć.

Dowiedź się więcej o swojej grupie krwi! Oto 7 faktów, które każdy powinien znać! Potrafią one nawet wpłynąć na Twoją osobowość!

Wyróżniamy cztery grupy ludzkiej krwi: A, B, AB i O. Każda z tych grup różni się od siebie obecnością lub brakiem antygenów, które znajdują się w erytrocytach. Grupa krwi AB jest najmłodszą i charakteryzuje się najlepszym układem odpornościowym.

Poza podstawowymi grupami krwi, naukowcy wyróżniają około 400 podkategorii, które w dokładny sposób charakteryzują indywidualny profil danej osoby, a także ukazują złożoność organizmu człowieka

Informacje zawarte w artykule, pokażą Ci, w jaki sposób pracuje Twój organizm na podstawie grupy krwi, którą masz.

Najlepsza żywność dla danej grupy krwi

Grupa krwi A – osoby z tej grupy krwi powinni unikać roślin strączkowych, pikantnych produktów oraz kawy. Wskazana jest dieta wegetariańska, która opiera się na dużej ilości ryb i nabiału.

Grupa krwi B – osoby z tej grupy krwi powinni unikać alkoholu oraz dużych ilości konserwantów. Wskazane jest spożywanie produktów mlecznych, baraniny, ryb, różnych ziaren, warzyw oraz herbaty.

Grupa krwi AB –  osoby z tej grupy krwi powinni unikać smażonych potraw. Wskazane jest spożywanie produktów organicznych oraz świeżej żywności.

Grupa krwi 0 – osoby z tej grupy krwi powinni unikać spożywania mleka w nadmiernej ilości, przetworzonej żywności i przejadania się. Wskazane jest spożywanie mięsa, ryb i warzyw.

Grupa krwi – osobowość

Badania przeprowadzone przez wielu naukowców, wykazały, że grupa krwi ma wpływ na osobowość człowieka. Osoby posiadające daną grupę krwi mają określone cechy charakteru.

Grupa krwi A – osoby z tą grupą krwi są współczujące i są urodzonymi liderami, są skuteczne i zorganizowane.

Grupa krwi B – osoby z tą grupą krwi są nastawione na działanie w życiu, umieją rozstrzygać kłótnie, są elastyczne i przyjazne.

Grupa krwi AB – osoby z tą grupą krwi są spokojne i racjonalne, są silne i cechuje je perspektywiczne myślenie.

Grupa krwi 0 – osoby z tą grupą krwi są asertywne i praktyczne, wyróżnia jest uprzejmość i empatia w stosunku do innych osób.

Grupa krwi i umiejętność radzenia sobie ze stresem

Każdą grupę krwi determinuje inny poziom radzenia sobie ze stresem.

Grupa krwi A – osoby z tej grupy krwi często są narażone na działanie kortyzolu, dlatego też potrzebują większej ilości czasu, aby poradzić sobie ze stresującą sytuacją.

Grupa krwi B – osoby z tej grupy krwi są przeważnie spokojne, jednakże jeżeli przekroczą swoją granicę wytrzymałości, może to skutkować silnym i gwałtownym wybuchem. W takich momentach, aby odzyskać równowagę powinny pracować nad spokojnym oddychaniem.

Grupa krwi AB – osoby z tej grupy najlepiej radzą sobie w sytuacjach stresowych. Zdenerwowanie u nich jest z reguły koniecznością.

Grupa krwi 0 – osoby z tej grupy są podatne na wybuchy złości. W takich momentach, w celu przywrócenia harmonii powinny pracować nad wizualizacją spokojnych miejsc.

Grupa krwi – gromadzenie tłuszczu w organizmie

Grupa krwi ma także związek z gromadzeniem się tłuszczu w naszym organizmie.

Grupa krwi A – gromadzenie się nadmiernej ilości tłuszczu ma głównie związek ze spożywaniem mięsa i cukru.

Grupa krwi B – gromadzenie się nadmiernej ilości tłuszczu ma przeważnie związek ze spożywaniem smażonych potraw i pieczywa.

Grupa krwi AB – gromadzenie się nadmiernej ilości tłuszczu ma głównie związek z brakiem aktywności fizycznej.

Grupa krwi 0 – gromadzenie się nadmiernej ilości tłuszczu ma przeważnie związek z powodu nieregularnych posiłków.

Grupa krwi i planowanie rodziny

Jednym z najbardziej istotnych układów grupowych w organizmie człowieka jest współczynnik EH. W skład tego współczynnika wchodzi 50 określonych antygenów.

Najważniejsze z nich to: D, C, c, E i e. Podczas ciąży ma on szczególne znaczenie, ponieważ może wywoływać różnego rodzaju powikłania, m. in. takie jak, konflikt serologiczny.

Pojawia się on, gdy matka ma krew z czynnikiem RH-, czyli nie posiada antygenu D. U ojca pojawia się, gdy ma krew z czynnikiem RH+, czyli posiada antygen D.

W takich sytuacjach organizm matki traktuje dziecko, jako ciało obce i próbuje je zwalczyć przeciwciałami. Nowoczesna medycyna potrafi już sobie poradzić z konfliktem serologicznym.

Krew – kompatybilność

Grupa krwi A – osoba z grupy krwi A może być biorcą grup A lub 0, a oddawać krew może grupom A i AB.

Grupa krwi B – osoba z grupy krwi B może być biorcą grup B i 0, a oddawać krew może grupom B i AB.

Grupa krwi AB – osoba z grupy krwi AB jest uniwersalnym biorcą, ale oddać krew może tylko grupie AB.

Grupa krwi 0 – osoba z grupy krwi 0 może być biorcą tylko grupy 0, a dawcą może być dla każdej grupy krwi.

Osocze – kompatybilność

Grupa krwi A – osoba z grupy krwi A może otrzymywać osocze od grup A i AB, a przekazać może grupom A i 0.

Grupa krwi B – osoba z grupy krwi B może otrzymywać osocze od grup B i AB, a przekazać może grupom B i 0.

Grupa krwi AB – osoba z grupy krwi AB może otrzymywać osocze tylko od grupy AB, a przekazać je może wszystkim grupom.

Grupa krwi 0 – osoba z grupy krwi 0 może otrzymywać osocze od wszystkich grup, a przekazać może je tylko grupie 0.

Grupa krwi 0 posiada zarówno przeciwciała anty – A i anty – B, dlatego też może być przekazywana tylko osobom ze swojej grupy krwi. Natomiast osocze z grupy AB może być przekazane wszystkim grupom, ponieważ nie ma żadnych przeciwciał.

error: Treść zabezpieczona !!