Przygotuj specjalną herbatę cebulową – Przepis od mojej babci – Rozwiąże Twoje problemy zdrowotne.

Masz problemy z trawieniem, odczuwasz dyskomfort, męczy Cię niestrawność?

Cebulowa herbatka przygotowana według naszego przepisu pomoże pozbyć się dokuczliwych dolegliwości oraz pozytywnie wpłynie na Twój organizm. To receptura znana od wielu lat, a do jej sporządzenia wystarczy tylko czarna herbata i cebula. Daj się zaskoczyć leczniczym działaniem domowego naparu i spróbuj nowego, pysznego smaku!

Potrzebne składniki:

  • 200ml czarnej herbaty
  • 1 cebula

Sposób przygotowania:

Obierz i umyj cebulę. Pokrój warzywo w taki sposób, aby nie wydzielać osobnych krążków. Cząstki włóż do filiżanki lub kubka. Zalej je gorącą, czarną herbatą i odstaw na 5-10 minut. Tak przyrządzony napar będzie idealnym lekarstwem na dyskomfort w jelitach i niestrawność. Pij go, gdy tylko poczujesz taką potrzebę.

Cebula ma wiele prozdrowotnych właściwości, a to zasługa m.in. kwercetyny, która zwiększa poziom przeciwutleniaczy we krwi. Ponadto cebula przeciwdziała przeziębieniom i pomaga w walce z uporczywym kaszlem. Stwierdzono, że napar z czarnej herbaty z dodatkiem cebuli niweluje stres i obniża wysokie ciśnienie.

Jest również idealnym lekarstwem na niestrawność, wzdęcia i zaparcia, gdyż zawarta w cebuli inulina i polisacharyd działają jak błonnik, dzięki czemu wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.

Inne pomysły na wykorzystanie zdrowotnych właściwości cebuli w kuchni

Syrop z cebuli

Znany od dawna syrop z cebuli w szybki sposób poradzi sobie z męczącym kaszlem i pozytywnie wpłynie na układ oddechowy. Jego przygotowanie jest bardzo proste: wystarczy pokroić cienko obraną cebulę, wsadzić ją do miseczki i dodać miodu.

W celu szybszego wydzielenia się leczniczego syropu można ugnieść rozdrobnioną cebulę widelcem. Lekarstwo gotowe będzie po kilku godzinach od przygotowania, a najlepiej zostawić miksturę na całą noc. Dorośli powinni przyjmować jedną łyżeczkę syropu co godzinę, a dzieci co dwie godziny.

Obniżenie temperatury z pomocą cebuli

Jeśli doskwiera Ci gorączka, możesz pomóc sobie w łatwy sposób z wykorzystaniem cebuli. Pokrojone warzywo ułóż na stopach, załóż skarpetki i idź spać. Rano wyrzuć resztki cebuli i umyj stopy.

Okłady z cebuli

Doskwiera Ci ból gardła przy przełykaniu? Jeśli nie lubisz smaku cebuli, to wykorzystaj jej przeciwzapalne właściwości w inny sposób. Połóż pokrojoną w kawałki cebulę na szyi oraz na klatce piersiowej, a następnie przykryj te miejsca pieluchą tetrową bądź ręcznikiem i owiń się szalikiem. Pozostaw na co najmniej 2-3 godziny, a najlepiej cebulowy okład pozostaw na całą noc.

Bądź zdrów!

error: Treść zabezpieczona !!