Indyjska metoda leczenia dłońmi, skutecznie pozbędziesz się bólu głowy, stawów i lęków

Indyjska metoda leczenia dłońmi, skutecznie pozbywająca się bólów głowy, stawów oraz lęków.

Każdy z nas w swoim życiu w mniejszym lub większym stopniu doświadczył fizycznego lub psychicznego bólu. Nie każdy jednak radzi sobie z nimi za pomocą specjalnych leków przeciwbólowych i tradycyjnej medycyny. Niektórzy decydują się na jogę i to dzięki niej czują się znacznie lepiej.

Badania medyczne sugerują, że praktykowanie jogi wpływa na część układu nerwowego, która odpowiada za relaks i odpoczynek.

Warto jednak zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o wykonywanie akrobatycznych pozycji czy rozciąganiu ciała do granic możliwości jak może się to kojarzyć. Chodzi znacznie bardziej o kontrolowanie swojego oddechu, medytację oraz proste czynności jak na przykład gesty, aby zwiększyć świadomość swojego ciała.

Mudra gestów to pochodząca z Indii metoda służąca pobudzeniu różnych części ciała oraz umysłu. Słynie z tego, że pomaga łagodzić bóle i walczyć z różnymi dolegliwościami.

W teorii tej metody, każdy z palców odpowiada innemu elementowi natury – woda, powietrze, ziemia, ogień oraz przestrzeń. Stosowanie mudr regularnie może mieć pozytywny wpływ na organizm.

Mudry mogą być wykonywane o każdej porze dnia i nocy w dowolnym miejscu co ułatwia regularne ich wykonywanie. Oto kilka najpopularniejszych.

Gyan mudra – mudra wiedzy.

Tak jak wskazuje nazwa jest ona odpowiedzialna za pobudzenie gruczołów przysadki mózgowej, poprawienie pamięci oraz koncentracji. Może również pomóc z bezsennością, a także lenistwem, które zastąpione zostaną twórczym myśleniem i entuzjazmem.

Aby ją wykonać złącz czubek kciuka i palca wskazującego, a pozostałe palce wyprostuj lub lekko zegnij jeżeli taka pozycja będzie dla Ciebie wygodniejsza.

Vayu mudra – mudra powietrza.

Pomaga one wyeliminować niepokój z życia, a także nadmiaru powietrza z żołądka. Jest one więc idealna dla osób cierpiących na przewlekłe choroby, zapalenia stawów, mających problemy z kręgosłupem, a nawet cierpiących na chorobę Parkinsona.

Aby wykonać tę mudrę należy zgiąć palec wskazujący, przyłożyć do niego kciuk, a pozostałe trzy palce wyprostować i rozciągnąć tak bardzo jak to możliwe.

Shunya mudra – mudra pustki.

Mudra przydatna dla osób mających problemy ze słuchem, pomagająca również poradzić sobie z bólem związanym z uszami. Wykonanie polega na zgięciu środkowego palca i dociśnięciu go kciukiem oraz wyprostowaniu reszty palców.

Prana mudra – mudra życia.

Bardzo ważna mudra zalecana osobom, które często odczuwają zmęczenie lub bóle mięśni. Równoważy ona energię organizmu i wpływa pozytywnie na problemy z bezsennością i wzrokiem.

Wykonanie mudry polega na zgięciu małego oraz serdecznego palca i dotknięciu ich kciukiem, następnie wyprostowaniu pozostałych.

Varun mudra – mudra wody.

Pomocna przy różnego rodzaju zapaleniach, a więc zalecana osobom cierpiącym na gorączki oraz bóle stawów. Wpływa również korzystnie na skórę. Złącz opuszki małego palca i kciuka, a pozostałe palce wyprostuj.

Jal-shaamar-mudra – mudra wody.

Jal-shaamar-mudra odpowiada za redukowanie nadmiaru wody w organizmie.

Jest to perfekcyjne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu łzawienia oczu, nadmiernej potliwości, a także kataru.

Aby ją prawidłowo wykonać umieść kciuk na małym palcu i lekko go przyciśnij do wnętrza dłoni.

error: Treść zabezpieczona !!