Jak sprawić by twoje stopy i paznokcie były w doskonałej kondycji – poznaj najlepsze wskazówki kosmetyczek

Ból stóp towarzyszy nam bardzo często. Nic dziwnego, w końcu na co dzień muszą one dźwigać cały ciężar naszego ciała. Nie pomaga im również rosnące tempo naszego życia. Męczymy je niedopasowanym obuwiem i nie dajemy odpowiednio odpocząć.

To wszystko prowadzi do dyskomfortu, który odbija się na całym ciele, czujemy się zmęczeni. Jednak są łatwe sposoby na to, by odpowiednio zadbać o stopy.

Poniżej przedstawiamy 6 wskazówek, które pozwolą zredukować ból stóp.

Usuń uporczywy ból w obrębie paznokci

Ból w okolicach paznokci często jest spowodowany wrastaniem koniuszka paznokcia w wał paznokciowy. Aby pozbyć się bólu musisz zadbać o usunięcie jego przyczyny. Możesz to zrobić wykorzystując poniższą metodę:

  • Do przygotowania mieszanki na 1l wody dodaj 1 łyżkę soli. Namaczaj stopy w tak przygotowanej ciepłej wodzie przez 15-20 minut.
  • Wykorzystując nić dentystyczną delikatnie unieś paznokieć do góry. W tym celu nić dentystyczną musisz umieścić pod krawędzią paznokcia.
  • Miejsce, w którym odczuwasz ból posmaruj preparatem antyseptycznym a następnie owiń palec/palce bandażem.
  • Zabieg powtarzaj do czasu, aż przestaniesz odczuwać ból w obrębie paznokci.

Jeżeli długotrwałe stosowanie tej metody nie przyniesie Ci ulgi udaj się do lekarza lub specjalisty podologa.

Nawilżaj stopy

Aby zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia zaleca się stosowanie preparatów na bazie emolientów, w tym wazeliny, lanoliny czy dimetikonu oraz składników nawilżających, jak lecytyna czy gliceryna.

Stosując te preparaty pamiętaj o tym, by omijać obszary między palcami, ponieważ ich nadmierne nawilżenie może przyczyniać się do rozwoju grzybicy.

Mocz stopy w ciepłej wodzie

Jeśli marzysz o pięknych i miękkich piętach powinnaś pamiętać o tym, by przynajmniej raz w tygodniu namaczać stopy przez 15-20 minut w ciepłej wodzie. Dodając do wody olejki eteryczne, napary ziołowe lub zwykłą sól dodatkowo wzmocnisz działanie kąpieli.

Po takim zabiegu możesz z łatwością usunąć martwy naskórek stosując pumeks lub peeling.

Dbaj o utrzymanie suchości

Jedną z podstawowych zasad higieny jest zapewnienie odpowiedniej suchości stóp. W środowisku wilgotnym łatwo dochodzi do rozwoju grzybicy. Aby utrzymać stopy suche musisz pamiętać o tym by:

  • wybierać obuwie wyłącznie z naturalnych materiałów, które pozwolą Twojej skórze oddychać,
  • w miarę możliwości nie nosić tych samych butów przez kilka dni z rzędu,
  • po kąpieli dokładnie wycieraj stopy, tak by były całkowicie suche.

Dobroczynny masaż

Masaż relaksacyjny to sprawdzona metoda na zapewnienie stopom należytego odpoczynku. Pozwala on zniwelować zmęczenie i poprawić krążenie, a dodatkowo wpływa korzystnie na ich zdrowie.

Aby sobie w tym pomóc, możesz kupić specjalny masażer, który zapewni Twoim stopom należyte ukojenie i odprężenie.

Jeśli jednak nie dysponujesz masażerem możesz wykorzystać piłkę do tenisa lub dowolny przedmiot. Taki masaż jest bardzo prosty do przeprowadzenia. Tocz przedmiot stopami do przodu i do tyłu, tak by zaangażować całą stopę, od pięt po palce.

error: Treść zabezpieczona !!