Jak działa sok aloesowy?

Aloes to roślina o niezwykle bogatych właściwościach leczniczych. Jest znana i stosowana od tysiącleci, a ostatnie kilka lat przyniosło renesans zainteresowania tą cudowną rośliną. Na bazie aloesu wytwarza się między innymi kosmetyki(ze względu na jego łagodzące i rewitalizujące działania na ludzką skórę), liczne suplementy diety oraz wiele specyfików innego rodzaju.

Jednak aloes jest najzdrowszy i najcenniejszy w postaci naturalne, możliwie jak najmniej przetworzonej, a więc między innymi w postaci soków lub wyciągów z tej rośliny. Sok aloesowy posiada szereg właściwości, które naprawdę trudno spamiętać. Przede wszystkim, stanowi nieocenione źródło witamin oraz mikroelementów, takich jak witaminy A, C, E, B12 a także niacyna i ryboflawina.

Sok aloesowy jest również bogaty w wapń, magnez, żelazo, cynk, miedź, potas oraz niezwykle ważny dla prawidłowego działania układu nerwowego kwas foliowy. Oprócz tego soki i wyciągi na bazie aloesu stanowią także cenne źródło aminokwasów oraz zdrowych kwasów tłuszczowych.

Aloes wykazuje rozmiaty wpływ na różne sfery działania ludzkiego organizmu. Przede wszystkim, działa wspomagająco oraz wzmacaniająco na układ odpornościowy, co jest przede wszystkim konsekwencją zawartości dużej liczby witamin, mikroelemetów oraz aminokwasów.

Oprócz tego, aloes oraz różne specyfiki na bazie tej rośliny wykazują także pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu trawiennego i są stosowane jakoś środek pomocznicy w licznych schorzecniach natury trawiennej. Wreszcie, sok aleosowy stanowi jedną z najlepszych znanych metod oczyszczania organizmu z toksyn.

error: Treść zabezpieczona !!