Jak jeść, żeby schudnąć. Włącz do diety te kilka produktów i ciesz się smukłą talią. Nawet moja babcia straci na wadze

Przyjaciele polecają Ci sprawdzone metody na szybką utratę zbędnych kilogramów, ale z jakichś powodów efekt nigdy nie jest u Ciebie rewelacyjny?

W głowie masz dziesiątki artykułów opisujących najróżniejsze modne diety na odchudzanie, ale jakimś cudem to też nie rozwiązuje Twojego problemu.

Jak w takim razie pozbyć się zbędnych kilogramów, które są utrapieniem tylu ludzi, że można je wręcz ochrzcić „bolączką” dzisiejszego świata? Rozwiązaniem tego problemu może okazać się zbilansowana dieta, która nie nakłada na Ciebie drakońskich ograniczeń, a przy tym przyspiesza Twój metabolizm! Niemożliwe staje się możliwe!

Większość z nas, przestrzegając zasad bardzo rygorystycznych diet, traci zdrowy rozsądek już na widok minimalnych ilości jedzenia. Doprowadzanie się do stanu, w którym jedzenie oddziałuje na nas tak silnie, sprawia, że często porzucamy swoje diety i zamiast chudnąć – przybieramy na wadze, nie wspominając o innych, poważniejszych konsekwencjach takiego postępowania.

Pierwszym założeniem każdej diety powinno być przede wszystkim dostarczanie organizmowi zbilansowanych posiłków, które zaopatrują nasze ciało w komplet potrzebnych mu składników odżywczych.

Poniżej przedstawiamy listę produktów spożywczych, które powinny stać się podstawą dla Twojej nowej diety – diety, która Cię nasyci (i to wcale nie absurd!), ale i przyspieszy procesy metaboliczne w Twoim organizmie!

6 produktów, które przyspieszają metabolizm

1) Mięso z indyka i kurczaka

Zawiera dużą ilość białka, które wpływa na poprawę procesów metabolicznych w naszym organizmie. Przykładowo: spożywając pierś z kurczaka zawierającą 300 kalorii, tylko 70 z nich zostanie przyswojonych przez organizm.

Pozostałe 210 kalorii nasze ciało spali i przeznaczy na dostarczenie organizmowi energii. Efekt? Zapomnisz o uczuciu głodu, a resztę dnia spędzisz w dobrej kondycji, bez konsekwencji dla Twojej sylwetki!

2) Produkty mleczne

Warunkiem poprawy procesów metabolicznych, jest zadbanie o naszą masę mięśniową. W tym celu warto urozmaicić swoją dietę o niskotłuszczowe produkty mleczne będące źródłem wapnia i witaminy D – budulca zdrowych kości i mięśni.

3) Produkty pełnoziarniste

Trawienie produktów pełnoziarnistych jest dla naszego organizmu wyzwaniem, jest to dla niego bardzo pracochłonny czas, który kosztuje wiele czasu i energii.

Aby strawić produkty bogate w błonnik, nasze ciało zużywa dwa razy więcej kalorii, niż zawierają dostarczone mu produkty. Z tego względu, dla naszej sylwetki o wiele lepszym wyborem okaże się na przykład spożycie brązowego ryżu niż wysoko przetworzonych płatków śniadaniowych.

4) Ostra papryka

Zawiera tak zwaną kapsaicynę, substancję walczącą z uczuciem głodu i przyrostem masy ciała. Dodanie małej ilości ostrej papryki do spożywanych dań jest znakomitym sposobem na zwiększenie swoich szans na powodzenie w walce ze zbędnymi kilogramami.

5) Herbata 

Zwłaszcza jej zielona odmiana. Zimna czy gorąca – przyspiesza metabolizm niemal natychmiast po jej spożyciu. Zawiera silny przeciwutleniacz – galusan epigallokatechiny, który odpowiada za jej przyspieszające metabolizm właściwości.

6) Gryka i soczewica

Często zahamowanie procesów metabolicznych w organizmie jest wynikiem niedoborów żelaza. Braki tego pierwiastka w naszym organizmie prowadzą też nieraz do rozwoju anemii. Gryka czy soczewica są bogatym źródłem żelaza. Chcąc schudnąć, nie zapomnij włączyć ich do swojej diety.

Ponadto, w celu skutecznego odchudzania, należy wypijać codziennie odpowiednią ilość wody. Dietetycy szacują, że jest to około 2 litry wody dziennie, z wyjątkiem innych pokarmów i napojów.

Zmień swój styl życia i odżywiania, ciesz się piękną sylwetką i stań się natchnieniem dla swoich znajomych!

error: Treść zabezpieczona !!