Neurolog zdradził naprostszy sposób na poprawę pamięci i odmłodzenie mózgu – bez konieczności stosowania jakichkolwiek tabletek

Okazuje się, iż można odmłodzić mózg i poprawić sobie pamięć bez konieczności stosowania jakichkolwiek tabletek.

Umysł z upływem czasu osłabia się, szczególnie wtedy, kiedy nie ćwiczy się go najlepiej codziennie. Zwykle problem powstaje wtedy, gdy dana osoba nagle nie musi nic robić i nie ma obowiązków np. wynikających z wykonywanej zawodowo pracy.

Badania naukowe potwierdziły, iż ćwicząc funkcje mózgu, można poprawić pamięć, zachować świeży umysł, a także zapobiec chorobie Alzheimera na starość!

Wystarczy wykonywać poniższe zalecane ćwiczenia. Warto podzielić się tą informacją w pierwszej kolejności z dziadkami!

Ćwiczenia rozwijające pamięć

Kolorowe słowa

Ta zabawa polega na napisaniu różnych słów różnymi kolorami. Na głos należy powiedzieć jakie to jest słowo i jakim kolorem zostało napisane. Po skończeniu tekstu, ćwiczenie trzeba powtórzyć, ale w odwrotnej kolejności.

Prawa półkula mózgu odpowiada za nazwanie koloru, kiedy lewa za wypowiedzenie słowa. Kolorowe słowa – to zabawa, dzięki której można zapobiec chorobie Alzheimera.

Stół Schulte

To symulator widzenia peryferyjnego, szybkości czytania oraz uwagi. Wybierając to ćwiczenie, stół musi być ustawiony ok. 35 cm od oczu, czyli tak samo jak podczas czytania książki.

Należy skoncentrować się na liczbach znajdujących się pośrodku, żeby w wizualny sposób móc pokryć cały stół. Można próbować rozejrzeć się po stole, ale bez patrzenia, ponieważ używa się tylko peryferyjne widzenie.

W tej zabawie należy znaleźć najszybsze liczby występujące w kolejności 1-25,a  potem wymówić je głośno. Istotne jest, żeby nie odwracać wzroku od środku stołu i szukać liczb! Na początku to ćwiczenie zajmuje zwykle minutę, ale z czasem powinno się je wykonać w zaledwie 10 sekund!

Ćwiczenie palcami

Wykonując to ćwiczenia trzeba za pomocą palców zrobić znak zwycięstwa, czyli ułożyć je w kształt litery “v” palcami prawej ręki i jednocześnie lewą wykonać znak “ok”. Później szybko zmienić ręce, czyli wykonać to samo ćwiczenie, ale odwrotnie.

Wymieniać znaki na obu rękach w możliwie najszybszym czasie. To ćwiczenia palcami rozwija uwagę oraz zdolność szybkiego przechodzenia od jednego zadania aż do kolejnego i komunikację pomiędzy półkulami.

Dwuręczne pisanie synchroniczne

Chcąc wykonać to ćwiczenie, należy przygotować dwa arkusze papieru, ołówek, kredki itp. Najpierw trzeba rysować geometryczne kształty obiema rękami, ale jednocześnie.

Jedną można narysować okrąg, kiedy drugą trójkąt. Dla odmiany można też pisać litery albo słowa pamiętając, iż liczba znaków dla obu rąk musi być taka sama.

Dzięki synchronicznemu pisaniu można uczyć mózg wykonywać kilka zadań w tym samym czasie, a to przełoży się na stymulację aktywności obu półkul.

Wskazówki

Pewien neurolog opracował system ćwiczeń pomagający mózgowi utrzymać pełne funkcje. Rytuały trzeba utrzymywać codziennie, jak np. mycie zębów, ale niedominującą ręką. Należy to robić zamykając oczy.

Zaleca on też, żeby często zmieniać trasy np. drogi do pracy, sklepu czy też innych, docelowych miejsc.

error: Treść zabezpieczona !!