Jak odświeżyć skutecznie toaletę w kilka minut – bez użycia chemicznych środków.

Wśród domowych obowiązków sprzątanie toalety to zdecydowanie najmniej lubiany element.

Wiele z nas traktuje porządki w toalecie jak zło konieczne ze względu na to, że po pierwsze brzydko nam pachnie, po drugie w łazience są miliony trudnodostępnych miejsc, których nie jesteśmy w stanie solidnie wyczyścić i po trzecie chemia do łazienek jest tak silna, że często najbardziej cierpią na takich porządkach nasze ręce.

Przygotowałam więc kilka moich złotych sposobów na to, jak chociaż w niewielkiej części poradzić sobie z czyszczeniem łazienki domowymi sposobami, które zaskakują swoją skutecznością i łatwością w użyciu. Zachęcam Was do zapoznania się z moimi trikami.

Pasta do zębów nie tylko do zębów

Co potrzebujesz:

  • tubka pasty do zębów o bardzo intensywnym zapachu (może być jedna z tańszych),
  • igła, lub ostry, niewielki gwóźdź

Jak to zrobić:

W tubce z pastą do zębów robimy niewielkie dziurki za pomocą igły, lub niedużego, ostrego gwoździa (ważne jest to, żeby dziurki nie były zbyt duże). Nakłucia pozwolą na wydostawanie się pasty z tubki do wody w zbiorniku.

Taką “podziurawioną” pastę wkładamy do zbiornika na wodę i przy każdym spłukiwaniu możemy cieszyć się odświeżających zapachem mięty. Rozwiązanie jest dosyć ekonomiczne – wystarcza na 2-3 miesiące, a jego budżet to koszt najtańszej pasty do zębów.

Papier toaletowy na osad i zacieki w muszli klozetowej

Co potrzebujesz:

  • papier toaletowy,
  • dowolny środek czyszczący

Jak to zrobić: 

Papier toaletowy “przyklej” (tak, żeby nie spadał na dno muszli) do ścianek muszli klozetowej i nasącz go swoim sprawdzonym środkiem czyszczącym. Tak nasączony i przylepiony papier pozostaw w toalecie na kilka godzin, jeżeli masz możliwość to na dzień, lub noc.

Po tym czasie umyj muszlę tak jak zawsze. Rdza, zacieki i osad niespodziewanie ustąpią, a czyszczenie toalety nie będzie już tak wyczerpujące.

Budżet tego sposobu można określić na zero, ponieważ ilość zużytego papieru jest niewielka, a sam środek czyszczący zawsze się znajdzie w naszych domowych zapasach chemii.

Higiena i zapach z magicznej sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego

Co potrzebujesz:

  • soda oczyszczona,
  • kwasek cytrynowy w proszku,
  • silikonowe, lub plastikowe foremki do lodu,
  • kilka kropli olejku eterycznego o ulubionym zapachu,
  • płyn do mycia naczyń

Jak to zrobić:

Przygotuj mieszankę: wymieszaj ze sobą szklankę sody oczyszczonej, 1/4 szklanki kwasku cytrynowego, kilka kropli wybranego olejku eterycznego, i łyżkę płynu do mycia naczyń. Powstałą masę przełóż do foremek na lód i pozostaw na kilka godzin do wyschnięcia (tak, żeby tabletka była dosyć twarda).

Użycie tabletek: przygotowaną kostkę wrzuć do toalety, pozostaw do rozpuszczenia się jej w wodzie i umyj muszlę klozetową tak jak zwykle.

Efekt zaskoczy nawet najbardziej wymagające panie domu, ponieważ poza zdecydowaną pomocą w czyszczeniu, to w łazience będzie unosił się ulubiony zapach olejków.

Koszt tego sposobu jest niewielki, a produkty użyte to tabletek do WC zazwyczaj mamy w domu i często z nich korzystamy.

error: Treść zabezpieczona !!