Jakie menuboxy warto kupić do restauracji?

Menubox i lunchbox to specjalne opakowania przeznaczone do punktów gastronomicznych oferujących sprzedaż gotowych dań na wynos lub z dowozem. Jakie mają zalety? Które pudełka najlepiej sprawdzą się w restauracji?

Lunchboxy to jednorazowe, proste opakowania służące do zabezpieczenia i transportowania dań zamawianych na wynos lub z dowozem. Powinny się w nie zaopatrzyć wszystkie punkty gastronomiczne, które w swojej ofercie posiadają zakup jedzenia na wynos. Menubox charakteryzuje się dużą wytrzymałością i trwałością, nie tak łatwo uszkodzić te z pozoru dość delikatne opakowania. Ponadto takie pudełko jest odporne na wilgoć i tłuszcz. To właśnie dzięki niemu zamówione potrawy są smaczne, świeże, odpowiednio ciepłe i mają właściwą konsystencję. Warto również wspomnieć, że wszystkie lunchboxy są skonstruowane w taki sposób, że zapewniają bezpieczny i szybki transport. Co ważne, występują w kilku rodzajach. W hurtowniach można znaleźć lunchbox niedzielony (czyli z jedną komorą wewnątrz), a także lunchbox dwudzielny i trójdzielny. W zależności od typu, takie pudełka sprawdzą się do różnych dań – ciepłych, zimnych, obiadów jednoelementowych (makaron czy bigos) czy takich, które składają się z kilku części, a także zup, śniadań, kolacji czy deserów. Odpowiednie opakowanie jest bardzo praktyczne i spełnia wszystkie potrzeby klientów.

Rodzaje lunchboxów

W sklepach i hurtowniach z opakowaniami gastronomicznymi można znaleźć wiele różnych i bardzo ciekawych typów menuboxów. Wśród pudełek na całe gotowe dania można wybrać na przykład niewielkie pudełeczka na sos czy kubki jednorazowe do napojów. Największą popularnością cieszą się oczywiście pojemniki na dania obiadowe. Z powodzeniem można przy ich użyciu zabezpieczyć również desery czy ciastka. Do najbardziej przydatnych rozwiązań zalicza się:

  • lunchbox niedzielony – jest to pudełko z jedną komorą i zwykle stosuje się je do pakowania oraz transportowania jednoelementowych dań (takich jak placki, naleśniki, pierogi, makaron czy bigos) czy ciast lub ciasteczek;
  • menubox dwudzielny – opakowanie tego rodzaju posiada jedną przegródkę, która może dzielić pudełko na dwie równe części bądź na jedna większą i drugą mniejszą komorę. Warto zaopatrzyć restaurację w takie pudełka, kiedy oferuje się danie, które można podzielić na pół. Wtedy w jednej komorze można umieścić ryż czy makaron, a w drugiej warzywa z sosem czy mięso;
  • lunchbox trójdzielny – tego rodzaju pudełko posiada wewnątrz trzy komory. To jedno z najwygodniejszych rozwiązań, które bardzo cenią klienci. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku dań obiadowych, które składają się z co najmniej trzech elementów, czyli na przykład ziemniaków, mięsa i warzyw.

Jak dobrać opakowania do restauracji?

Przed zakupem odpowiednich pudełek do restauracji warto zastanowić się dobrze nad tym, jakie opakowania najlepiej sprawdzą się w naszym punkcie gastronomicznym. Menubox sprawdzi się z pewnością w każdym przypadku, jednak nie każdy klient lubi jeść wymieszane ze sobą elementy dania. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie pudełek z kilkoma komorami.

error: Treść zabezpieczona !!