To kakaowe remedium jest świetnym środkiem na suchy i mokry kaszel.

Uciążliwy kaszel jest często związany z przeziębieniami i innymi chorobami. Nie należy on do przyjemnych. Lepiej poszukać czegoś naturalnego, niż brać leki, które często mają zły smak.

Z przepisem na remedium z kakao, który zaraz odkryjesz, szybko wyleczysz się z choroby. To remedium jest bezpieczne w użyciu, nawet jeśli masz dzieci i choroba się rozprzestrzenia. Kakao jest skutecznym środkiem zaradczym. Po kilku dniach suchy kaszel staje się mokrym, a następnie całkowicie ustaje.

Jak przygotować to remedium?

Przygotuj się

  • 300g miodu
  • Jedna łyżka stołowa cukru
  • 100g kakao w proszku
  • 300g masła

Przygotuj masło, roztapiając je w garnku. Można to zrobić na kuchence, a nie w mikrofalówce. Umieść olej w garnku i podgrzewaj na małym ogniu.

Dodaj do garnka miód i mieszaj aż do uzyskania gładkiej masy. Mieszanka nie powinna się zagotować. Po ustaleniu konsystencji dodajemy cukier i mieszamy masę do całkowitego rozpuszczenia. Następnie dodajemy kakao w proszku.

Pozwól, aby mieszanina po ugotowaniu ostygła. Dopiero po schłodzeniu można umieścić napój w lodówce. Środek kakaowy można przechowywać w lodówce do 6 miesięcy.

Jesteś ciekawa, jak najlepiej wykorzystać to remedium?

Wymieszaj 1 łyżkę stołową kakao w proszku z gorącym mlekiem. Przyjmij napój, jak tylko ostygnie. Ten napój może być spożywany raz dziennie. Jest pyszny i może być spożywany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Kakao może łatwo uczulić, więc ważne jest, aby nie nadużywać go.

Teobromina w tym napoju pomoże złagodzić ból gardła i suchy kaszel. Ten przepis jest pyszny i łatwy do podzielenia się z przyjaciółmi.

error: Treść zabezpieczona !!