Domowe sposoby na złagodzenie śluzu i kaszlu. Instrukcje.

Naturalne środki zaradcze stają się coraz bardziej popularne. Naturalne lekarstwa stają się bardziej popularne wśród lekarzy.

Naturalne środki zaradcze można znaleźć dla takich objawów jak kaszel, jak zły śluz. Z przyjemnością dzielimy się z Tobą 4 naturalnymi środkami na kaszel i ból gardła, które działają lepiej niż jakakolwiek recepta.

Miód i cytryna

Te składniki są zarówno przeciwzapalne, jak i przeciwbakteryjne, co dodaje im skuteczności. Możesz zrobić to niesamowite remedium z zaledwie 1 łyżką miodu i 2 łyżkami soku z cytryny. Połącz wszystkie składniki w misce. Aby uzyskać najlepsze wyniki, weź go co najmniej trzy razy dziennie, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Imbir, miód, cebula i tymianek

Te składniki są bardzo skuteczne w walce z powszechnymi objawami przeziębienia i mogą być łączone z lekami na receptę w leczeniu bólu gardła i kaszlu. Do „mikstury” potrzebne będą 2 szklanki wody, 1 litr miodu, 6 do7 plasterków imbiru, 1 cebula i 1 łyżeczka tymianku.

Doprowadź wodę do wrzenia. Dodaj cebulę, imbir i tymianek. Pozwól naparowi gotować się na wolnym ogniu przez około minutę. Pozwól naparowi ostygnąć na kuchence. Wymieszaj miód i napar. Wymieszaj. Pij 2 szklanki wody każdego dnia przez tydzień lub do momentu ustania kaszlu.

Sól i kurkuma

Kurkuma ma właściwości antyseptyczne. Kurkuma jest świetna na ból gardła. Kurkuma może być również stosowana na inne warunki i choroby. Możesz zrobić to remedium z 1/2 łyżeczki soli i 1 łyżki kurkumy. Połącz dobrze wszystkie składniki. Upewnij się, że usuniesz z wody wszelkie cząstki soli lub kurkumy. Ten napar powinien być spożywany kilka razy dziennie.

Wdychanie parujących ziół

To remedium do inhalacji jest czymś, o czym większość z nas słyszała od swoich babć. Aby przygotować środek do inhalacji, będziesz potrzebować 4-5 szklanek wrzącej wody, 1/2 łyżeczki suszonego rozmarynu i 1/2 łyżeczki tymianku. Następnie dodaj rozmaryn i tymianek do wrzącej wody. Pozwól, aby garnek gotował się przez około dziesięć minut przed przykryciem.

Następnie przygotuj ręcznik. Z bezpiecznej odległości połóż rękę na garnku. Ręcznik może być użyty do przykrycia głowy. Weź kilka głębokich, powolnych oddechów, aby przyzwyczaić swoje błony śluzowe do pary. Głębokie oddechy są konieczne do czasu, aż roztwór ostygnie.

Życzymy Państwu dobrego zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!