Odkąd stosuje ten nawóz, moje storczyki rosną jak opętane – Podlewaj je tym nawozem, a Twoje storczyki będą miały gęste liście i bogate kwiaty.

Skuteczny nawóz zapewniający storczykom gęste liście i bogate kwiaty!

Poznaj naturalny nawóz ze składników, które w kuchni ma niemalże każdy! Fusy pozostałe po parzeniu kawy to idealny nawóz dla storczyków. Koniecznie wypróbuj tej metody, a już więcej nie kupisz gotowych sklepowych nawozów do orchidei.

Jak nawozić storczyki fusami od kawy?

Storczyki to kwiaty dość kapryśne. Nie lubią nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, ale nie odnajdą się również w zaciemnionych pomieszczeniach. Storczyki wyróżniające się obfitym kwitnieniem, soczysto-zielonymi liśćmi i bogatym, zdrowym systemem korzeniowym to nie kwestia odpowiedniej odmiany, lecz umiejętnego dbania o nie.

Orchidee jak większość roślin potrzebują nawożenia. Pomogą ci w tym fusy po kawie. W domowych recepturach zastosowanie fusów po kawie znalazło swoje miejsce w kosmetyce. Wiele kobiet z powodzeniem wykorzystuje je do peelingu twarzy i ciała. Jednakże mogą się one przydać również w dbaniu o domowe rośliny.

Napój kofeinowy? Tak, poproszę!

Na dobry początek zaparz solidną filiżankę kawy. Wypij ją – tak, tak, chyba każdy lubi pracować w dobrym nastroju. Następnie pozostałe fusy wysusz. Jest to zabieg konieczny, ponieważ wilgotne fusy szybko pleśnieją nawet kiedy przechowujesz je w lodówce.

Przesyp je do szczelnego słoika. Aby przygotować mieszankę nawozową 100g fusów w 3 litrach wody i odstaw na 5 godzin. Po upływie tego czasu woda lekko zmieni kolor. Przecedź roztwór, a następnie podlej storczyki.

Nawóz jest bardzo skutecznym środkiem, jednak należy pamiętać, iż nie powinno się go stosować zbyt często. Wykorzystaj go w przypadku gdy orchidea nie kwitnie i dwa razy w okresie zimowym.

error: Treść zabezpieczona !!