Kosmetyki naturalne w terapii trądziku

Trądzik to najczęstsza dermatoza, na którą w  jakiś etapie życia uskarża się niemal każdy z nas. Odpowiednio dobrana pielęgnacja to kluczowy element terapii, wspomagający leczenie, ale sam nie powodujący podrażnień skóry, zapychania porów i powstawania zmian ropnych.

Ekstrakty roślinne, wyciągi ziołowe i koktajle witaminowe to doskonały sposób na walkę z bakteriami, powodującymi trądzik. Miód Manuka ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, hamuje więc rozwój zmian ropnych.

Podobne właściwości wykazują naturalne jony srebra. Wyciągi z rumianku, bratka polnego czy lawendy, oczyszczają skórę, tonizują ją i działają ściągająco; wyciąg z aloesu doskonale nawilża i przyspiesza regenerację skóry. Olejki eteryczne- herbaciany, grejfrutowy, miętowy i eukaliptusowy działają oczyszczająco i antyseptycznie.

Glinka zielona czy spirulina doskonale sprawdzają się jako składniki maseczek oczyszczających, zaś naturalne eksfolianty (kwas jabłkowy czy cytrynowy) doskonale złuszczają, co jest podstawą pielęgnacji skóry trądzikowej.

Naturalne składniki aktywne nie zatykają porów, nie uczulają i doskonale wspomagają fizjologiczne czynności skóry, wspomagając skutecznie walkę z trądzikiem. To doskonałe uzupełnienie farmakoterapii miejscowej i ogólnej.

error: Treść zabezpieczona !!