Kosmetyki naturalne – w walce z rozstępami

Rozstępy to jeden z najczęstszych defektów kosmetycznych, dotykający znacznej liczby kobiet. Walka z nimi opiera się na systematyczności i jak najszybszym wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji- utrwalone rozstępy to bardzo trudny przeciwnik.

Gdy tylko zauważysz różowe, podłużne ślady na skórze, zacznij działać- naturalne kosmetyki to wysoka skuteczność w walce z tego typu bliznami. Jakich substancji czynnych należy szukać w kosmetykach naturalnych? Witaminy A i E zadbają o elastyczność skóry, a witamina C wspomoże syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, które odgrywają kluczowa rolę w remodelingu skóry i wygładzaniu rozstępów.

Olejki: nagietkowy, rozmarynowy, rumiankowy i lawendowy doskonale uelastyczniają skórę oraz przywracają jej właściwy koloryt. Doskonałym narzędziem do walki z nieestetycznymi rozstępami jest naturalny, płynny kolagen- kompleksowo wspomaga odnowę skóry i jej przebudowę, co bardzo skutecznie spłyca i rozjaśnia rozstępy.

Skutecznym środkiem na blizny jest także śluz ślimaka, pobudzający procesy regeneracyjne skóry właściwej. Kofeina i wyciąg z zielonej herbaty usprawniają mikrokrążenie, odżywiając tym samym skórę i wspomagając procesy naprawcze.

Masło shea doskonale odżywia, a skwalen (z wątroby rekina) odbudowuje naturalny płaszcz lipidowy skóry, dogłębnie ją regenerując.

error: Treść zabezpieczona !!