Objawy rapa płuc – organizm dużo wcześniej alarmuje o jego istnieniu. Wcześnie wykryty rak płuca daje szansę na wyleczenie

Jeśli rak zostanie w miarę szybko wykryty to jest jeszcze duża szansa na jego wyleczenie.

W praktyce wygląda to tak, że nowotwór występuje zanim zostanie zdiagnozowany on przez specjalistów. Ważne jest, żeby bardzo dokładnie obserwować swój organizm i zwracać uwagę nawet na najmniejsze niepokojące już objawy.

Spośród objawów charakterystycznych dla raka płuc poza bólem w klatce piersiowej można wskazać na:

Uporczywy kaszel – zwykle trwa on bardzo długi okres czasu.

Częste infekcje – układ odpornościowy jest osłabiony przez działanie komórek rakowych i z tego względu nie jest on wstanie, żeby poradzić sobie nawet ze zwykłym przeziębieniem. Osoby zmagające się z nowotworem są podatne na różne infekcje.

Utrata masy ciała – utrata wagi bez konkretnej przyczyny powinna zaniepokoić. Oczywiście może ona być skutkiem nadmiernego stresu, ale warto to sprawdzić.

Ból kości – rak płuc objawia się bólem kości szczególnie w tym momencie, w którym komórki rakowe już rozprzestrzeniają się na kolejne części ciała,

Osłabienie mięśni – każdego dnia nawet najbardziej proste czynności sprawiają, że pojawia się ból, natomiast mięśnie odmawiają dalszego posłuszeństwa, a dokładniej należy zwrócić uwagę na mięśnie ramion, bioder, jak również nóg.

Wysoki poziom wapnia – w wielu przypadkach występuje zwiększony poziom wapnia w momencie występowania już raka płuc.

Kolejnymi tego objawami są zbyt częste oddawanie moczu, mdłości, ból brzucha oraz zawroty głowy, a nawet problemy z wypróżnianiem się czy też zwiększone pragnienie.

Problemy związane z oddychaniem – charakteryzujące się męczącym chrapaniem albo szybką zadyszką,

Opuchnięta twarz oraz stany zapalne szyi – guz przyczynia się do tego, że krew znacznie wolniej krąży, co wpływa na wygląd.

error: Treść zabezpieczona !!