Tylko nieliczni wiedzą, że wiele chorób można wyleczyć poprzez… stopy. Jestem zaskoczona skutecznością

Tradycyjna medycyna orientalna opiera się na wiedzy gromadzonej przez setki lat. Według uzdrowicieli praktykujących starożytne rytuały, istnieje sposób na wyleczenie się z praktycznie każdej choroby!

Jak głosi tradycja, uzdrowiciel wysypywał na podłogę ryż, a pacjent musiał przejść po ryżowej ścieżce około dwa tysiące kroków. Rytuał powtarzano każdego dnia, aż do całkowitego wyzdrowienia chorego.

Według medycyny wschodniej, stopy stanowią zwierciadło naszego organizmu. Na podeszwach stóp znajdują się bowiem punkty odpowiedzialne za pracę każdego narządu w naszym ciele.

Zgodnie z tą zasadą, masując opuszki palców, gdzie znajdują się receptory odpowiedzialne za zatoki szczękowe, można pozbyć się przekrwienia nosa.

Tak naprawdę, codzienny masaż stóp byłby przydatny dla każdego z nas, bez wyjątku. Taki zabieg odmładza, wzmacnia nasz układ nerwowy, hormonalny, odpornościowy.

Niestety, jak łatwo się domyślić, nasz tryb życia sprawia, że rzadko kiedy jesteśmy w stanie codziennie poświęcić chwilę na dokładny masaż stóp. W związku z tym spieszymy Wam z pomocą!

Domowy masaż stóp

Pomysł pierwszy: skarpetki wypełnione ryżem

Przygotuj parę skarpet i włóż do każdej z nich dużą garść ryżu. Takie skarpetki załóż na nogi i zacznij się w nich przechadzać. Dziesiątki małych ziarenek będą nieustannie stymulować wszystkie zakończenia nerwów występujące na Twoich stopach.

W ten oto prosty sposób zapewnisz sobie odmładzający masaż w warunkach domowych!

Pomysł drugi: trampki do masażu

Do kapci lub innych wygodnych butów nasyp garść ryżu, kaszy gryczanej lub perłowej. Takie kapcie lub inne obuwie nałóż na stopy i przechadzaj się w nich od trzydziestu minut do nawet kilku godzin. Oprócz pobudzenia receptorów nerwowych, masaż taki to idealny peeling stóp!

Masaż stóp to świetny sposób na relaks, rozluźnienie mięśni. 

Docenią go również rodzice małych dzieci, u których tego rodzaju masaż stanowi świetną profilaktykę płaskostopia.

error: Treść zabezpieczona !!