Skuteczna maść domowej roboty z receptury mojego dziadka – skutecznością przewyższa najdroższe leki

Oto receptura opracowana przez naszych dziadków, która skutecznością przewyższa najdroższe leki. Zobacz, skuteczną maść domowej roboty.

W czasach naszych dziadków spożycie smalcu było znacznie większe niż dziś. Mniej za to było chorób, które obecnie są sporym problemem. Smalec nie jest niebezpieczny, ani szkodliwy. Wręcz przeciwnie. Co oczywiste, aby poznać korzyści płynące z jego jedzenia, musisz zachować umiar. Gwarantujemy, że będziesz zaskoczony jego działaniem!

Lepszy niż olej!

Smalec znacznie przewyższa masło i tłuszcze roślinne jeśli chodzi o stopień dymienia. Oznacza to, że spala się dużo wolniej. Dzięki temu nie wytwarza szkodliwych substancji tak szybko, j ak ma to miejsce w przypadku innych tłuszczów. Poza tym jest doskonałym lekarstwem, np. do leczenia skóry. Wnika w jej głębokie warstwy, dzięki czemu zapewnia skuteczne gojenie i leczenie różnorakich urazów. Działa dużo lepiej niż drogie kremy ze sklepów.

Nie tylko do jedzenia!

Smalec sprawdza się w leczeniu egzemy, stanów zapalnych skóry i żylaków, ponadto ułatwia gojenie blizn. Jest to zasługa zawartych w słoninie kwasów, które mogą zakonserwować substancję czynną i dzięki temu przesyłać ją do głębszych partii skóry. Dodatkowo zawartość kolagenu sprawia, że smalec może likwidować zmarszczki i tym samym wygładzać skórę.

Smalec przydaje się też do leczenia zapalenia oskrzeli!

Wystarczy przetrzeć skórę smalcem i nałożyć na nią utłuczone liście kapusty. Inną metodę można zastosować w przypadku gorączki, bólu w klatce piersiowej i zapalenia oskrzeli. Wystarczy dodać do smalcu brandy (najlepiej domowe), wymieszać i rozsmarować na klatce piersiowej. Następnie maść trzeba przykryć liśćmi kapusty i szmatką.

Pomoc dla bolących kolan!

Smalec w połączeniu z nagietkiem to cudowny specyfik stosowany przez nasze babcie.

Jak przyrządzić maść?

Do rozpuszczonego w garnku smalcu należy dodać kwiaty nagietka. Ważne, by zachować odpowiednie proporcje, czyli garść kwiatów na 500 g smalcu. Całość po wymieszaniu, należy gotować przez 5 minut, a potem odstawić na 24 godziny.

Po upływie tego czasu cały proces musi być 3-krotnie powtórzony. W etapie końcowym mieszankę trzeba przesączyć przez gazę. Tak powstała maść musi być przechowywana w czystych pojemnikach w chłodzie.

Maść na ból stawów i problemy ze skórą

Do 250 g rozpuszczonego smalcu należy dodać 2 garści rumianku, zagotować i odstawić w chłodne miejsce na 24 godziny. Po upływie tego czasu należy ponownie podgrzać mieszankę i przesączyć przez gazę. Maść oprócz rumianku można wzbogacić o np. łuski cebuli lub liści laurowy.

Smalec to produkt, który korzystnie wpływa na zdrowie i urodę:

  • rozsmarowany na klatce piersiowej, leczy ataki kaszlu
  • jest kojący dla skóry
  • usuwa trądzik, łagodzi objaw egzemy i stany zapalne skóry
  • przydatny dla niemowląt i mam
  • pomaga w bólach pleców, mięśni i stawów
  • uspokaja i dezynfekuje
  • pomaga niwelować otarcia, blizny po urazach i ślady po ukąszeniach owadów
  • skuteczny w leczeniu żylaków, siniaków i niewielkich ran

error: Treść zabezpieczona !!