Maseczka z kurkumy – Podświetlenia, aby wizualnie odjąć 10 lat z życia.

Każda kobieta chce być piękna i młoda jak najdłużej. Wiele kobiet decyduje się na różne zabiegi odmładzające. Mogą one jednak okazać się kosztowne.

Tradycyjne kosmetyki mogą być drogie i nie zawsze przynoszą pożądane efekty. W ostatnich latach popularność zyskały kosmetyki do pielęgnacji skóry, które zawierają maseczki. Okazuje się jednak, że nie zawsze trzeba kupować gotowe produkty. Możesz stworzyć własną maseczkę do twarzy. Pokażemy Ci, jak zrobić własną, domową maseczkę z kurkumy.

Kurkumowa maseczka do twarzy

Większość osób kojarzy kurkumę z gotowaniem, ponieważ jest to najczęstsze zastosowanie tej przyprawy. Okazuje się, że kurkuma może być stosowana w kosmetologii, jak również w kuchni, ponieważ jest silnym środkiem antyseptycznym.

Kurkuma może również poprawić krążenie krwi i zmniejszyć drobne niedoskonałości na skórze. Maseczka z kurkumy jest piękna i może być stosowana na poprawę nastroju.

Z czego składa się maseczka z kurkumy?

Wiele kobiet uwielbia prostotę wykonania maseczki z kurkumy. Jest ona łatwa do przygotowania w domu ze względu na swoją prostotę. Najważniejszym składnikiem jest oczywiście kurkuma. Ważne są również miód i mleko.

Odmładzające właściwości mleka są powszechnie znane. Od lat ludzie stosują kąpiele w mleku, aby poprawić stan swojej skóry. Działa ono nawilżająco na skórę czyniąc ją miękką i elastyczną.

Kondycję skóry poprawiają również mikroelementy zawarte w mleku. Miód jest składnikiem, który może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry. Znany jest ze swojej zdolności do zmniejszania łuszczenia się i zaczerwienienia, a także nawilżania skóry.

Jak przygotować maseczkę z kurkumy na twarz?

Będziesz potrzebować tych składników, aby zrobić maseczkę z kurkumy:

  • 5 ml lub 1 łyżeczka mleka
  • 1 łyżeczka kurkumy
  • 1 łyżeczka miodu

Wykonanie tej maseczki jest bardzo proste. Na początku będziesz musiała połączyć wszystkie składniki w jednym pojemniku. Mieszaj je razem, aż uzyskasz pastę o złotym kolorze. Kiedy już stworzysz jednolitą masę, jesteś gotowa do nałożenia jej na twarz.

Rozprowadź równomiernie mieszankę i pozostaw ją na 20 minut. Następnie spłucz ją ciepłą wodą. Maseczka z kurkumy może być stosowana regularnie, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek i wygładzić skórę.

Maska ta może być również stosowana w celu pozbycia się plam starczych i piegów. Ta maska wymaga, aby zastąpić połowę mleka z sokiem z cytryny. Maseczka z kurkumy do walki ze zmarszczkami jest przygotowywana inaczej.

Wymieszaj przez sito 2 żółtka z kurczaka, 3 gramy kurkumy, 1 szklankę ciężkiej śmietany i 2 łyżki twarogu. Istnieje wiele wariantów maseczki z kurkumy. Warto jednak najpierw wypróbować te wymienione powyżej.

error: Treść zabezpieczona !!