Mało znana metoda na skuteczne czyszczenie garnków za pomocą tabletki zmywarki

Każda patelnia z czasem pokrywa się sadzą zmieszaną z tłuszczem, co sprawia, że wygląda wtedy po prostu okropnie. Czy jest jakiś sposób, aby usunąć twardy jak kamień czarny osad i sprawić, aby nasza ukochana i wysłużona, ale przecież ciągle dobra patelnia, zalśniła jak nowa?

Szukajcie, a znajdziecie! Pewna doświadczona gospodyni, która w kuchni widziała już wszystko, powiedziała tak: masz do wyboru sól, piasek, ocet, amoniak, wodę utlenioną, ostatecznie mydło do prania. Jak jedno nie zadziała, spróbuj drugiego, a z pewnością w końcu doczyścisz tę patelnię na błysk. Jednak najlepszej rady udzielił mi mój sąsiad. Oto jego słowa:

Jak wyczyścić patelnię i sprawić, aby wyglądała jak nowa (prawie)

Potrzebne będą:

  • duży garnek
  • tabletki do zmywarki
  • szorstka ściereczka

Przebieg pracy krok po kroku:

Włóż patelnię do garnka i napełnij go wodą. Wrzuć tabletki w ilości 1 tabletka na 1 l wody.

Wstaw garnek na ogień i wszystko razem gotuj przez 1 godzinę.

Po upływie tego czasu wyjmij patelnię z wody i zacznij ją czyścić za pomocą szorstkiej ściereczki. Jeżeli czarny osad nie chce zejść, wrzuć patelnię ponownie do garnka i jeszcze trochę pogotuj.

Teraz już wiesz, jak odratować starą wysłużoną patelnię. Tak samo postępuj z rondlami, które zaszły osadem. Mało kto zna ten sposób, więc może warto przekazać go dalej? Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!