Miodunka – roślina o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych – regeneruje tkanki, leczy kości i leczy kaszel.

Miodunka to roślina, którą znajdziemy na wielu łąkach. Dobrze byłoby docenić jej dobroczynne właściwości, bo jest ich całkiem sporo.

Ten niepozorny kwiat może okazać się remedium na wiele różnego rodzaju dolegliwości. Jeżeli je poznamy, będziemy mogli określić, czy ziele to ma szansę nam pomóc, czy też nie. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo tego, że okaże się przydatne w dolegliwości, z którą się zmagamy.

Jakich rezultatów można się spodziewać stosując miodunkę?

Surowcem zielarskim są liście, a także korzenie miodunki. Można z nich przygotowywać maści, kremy czy różnego rodzaju wywary. Miodunka może znaleźć zastosowanie przede wszystkim w przypadku:

  • trudno gojących się ran
  • stanów zapalnych
  • chorób bakteryjnych
  • wypadających włosów
  • wyprysków skórnych
  • łamliwych paznokci
  • zatrutego toksynami organizmu

Dobrym pomysłem może okazać się zebranie, wysuszenie oraz zblendowanie liści miodunki. W tej formie wystarczy nałożyć je na problematyczne miejsca. Roślina może pomóc osobom zmagającym się z trądzikiem, ale i z wieloma innymi schorzeniami, o których wspomniano powyżej.

Jak przygotować leczniczą kąpiel i herbatkę z miodunki?

Moc dobroczynnej miodunki warto wykorzystać przygotowując wspaniałą kąpiel. Terapeutyczna kąpiel z miodunki znajdzie zastosowanie w naprawdę wielu różnych przypadkach. Wystarczy przygotować około 200 g liści miodunki. Powinny zostać one umieszczone w wannie.

Kąpiel powinna trwać około dwudziestu minut, aby mogła wpłynąć leczniczo na skórę oraz nasze zmysły. Doskonałym pomysłem na wykorzystanie miodunki może okazać się również herbata. Do jej przygotowania należy wykorzystać łyżkę suszonych liści miodunki.

Zalewamy je wrzącą wodą i zaparzamy przez dziesięć minut. Picie ostudzonego naparu dwa razy dziennie, pozwala uporać się z dokuczliwym kaszlem. Pomoże także na objawy przeziębienia.

error: Treść zabezpieczona !!