Soda oczyszczona to przyjaciel Twojego ogrodu. Jest bezpieczna zarówno dla sadzonek, jak i dojrzałych roślin.

Soda oczyszczona jest świetnym dodatkiem do każdego ogrodu. Soda oczyszczona jest niezbędnym narzędziem dla ogrodników.

Soda oczyszczona zwiększa zasadowość gleby. Soda oczyszczona może być stosowana, aby utrzymać rośliny w zdrowiu i wolne od pasożytów. Nigdy nie będziesz musiał używać żadnych innych preparatów dla swoich roślin. Będą one szczęśliwe i zdrowe. Jeśli uprawiasz ogórki, soda jest twoim najlepszym przyjacielem!

Do przygotowania nawozu potrzebne będą następujące przedmioty:

  • 10 litrów wody. Musi być gorąca.
  • 60 gramów sody oczyszczonej

Przygotowanie:

Najlepiej wymieszać roztwór w pojemniku, który można łatwo otworzyć. Najlepiej użyć wiadra, ale musi mieć ono co najmniej 10 litrów objętości. Dodaj do niego sodę oczyszczoną. Dobrze połącz ze sobą.

Musisz pozwolić roztworowi ostygnąć, zanim go użyjesz. Używaj mniejszych pojemników lub korytek do podlewania. Nawożenie z dużego wiadra może być trudne. Pół litra mieszanki należy wlać pod każdą roślinę. Pamiętaj, że nie jest to możliwe w deszczowe lub upalne dni. Lepiej jest pracować rano niż wieczorem.

Spryskaj roślinę sprayem ochronnym

Do wykonania tego roztworu będziesz potrzebował 10 litrów wody, 50g sody i 50g mydła w płynie. Połącz wszystkie składniki i za pomocą atomizera spryskaj liście. Zabieg ten należy powtórzyć trzykrotnie wiosną i latem. Nie zaleca się zwiększania spożycia sody, ponieważ może to spowodować uszkodzenie roślin. Opryskiwanie pomaga chronić przed pasożytami i grzybami, a także zwiększa plony i poprawia smak warzyw.

Do zwalczania mszyc można stosować domowe sposoby

Do walki z tymi pasożytami można wykorzystać sodę oczyszczoną. Wymieszaj 0,5 litra wody z 2 łyżeczkami sody oczyszczonej. Następnie za pomocą spryskiwacza spryskaj zaatakowany obszar.

error: Treść zabezpieczona !!