Zamień wodę z cytryną na ten cudowny przepis: Wspiera pracę wątroby, pomoże mózgowi i bolącym stawom.

Cały świat zna działanie kurkumy. To nie tylko wspaniały smak, który nadaje każdemu posiłkowi, ale również ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Powinieneś wiedzieć, co potrafi ta cudowna przyprawa i jak jej używać dla zdrowia. Jej właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe są dobrze znane. Jednak niewiele osób wie, że wpływa również bezpośrednio na zdrowie wątroby, płuc i mózgu.

Dla zdrowej wątroby i profilaktyki raka

Ta lecznicza przyprawa jest od wieków stosowana w leczeniu chorób wątroby ze względu na jej silne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. 20 lat temu naukowcy zaczęli badać wpływ kurkumy na zapobieganie i leczenie chorób wątroby.

Odkryli, że zmniejsza uszkodzenia spowodowane marskością wątroby, żelazem, przedawkowaniem alkoholu lub wysoką toksycznością. Substancją czynną kurkumy jest kurkumina , która znacznie zmniejsza ryzyko raka wątroby, eliminując działanie wielu ludzkich czynników rakotwórczych.

Kurkuma i zdrowie mózgu

Ostatnie badania wykazały również, że innym narządem, na który kurkuma znacząco wpływa, jest nasz mózg. W szczególności naukowcy odkryli, że kurkumina powstrzymuje gromadzenie się złogów beta-amyloidowych, które są główną przyczyną choroby Alzheimera.

Jego działanie przeciwzapalne pomaga nawet po wybuchu choroby Alzheimera, naprawiając uszkodzenia spowodowane stanem zapalnym i czynnikami utleniającymi. Inne badania potwierdziły, że kurkuma jest doskonałym lekarstwem na lęki i depresję.

Dlatego zalecamy regularne spożywanie kurkumy codziennie. Po nim następuje jeden prosty przepis, którego przygotowanie nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Przepis na wodę z kurkumy

Do produkcji wody z kurkumy potrzebne będą następujące surowce:

  • 1/2 łyżeczki kurkumy
  • 1 szklanka (200 ml) wody
  • szczypta czarnego pieprzu

Przygotowanie

Najpierw zagotuj wodę w garnku. Następnie dodaj kurkumę i pieprz czarny (aby poprawić wchłanianie jelitowe kurkuminy). Usuń z gazu, przykryj kocem. Gotuj przez kolejne 5 do 10 minut na małym ogniu. Po ugotowaniu odstaw na kilka minut do ostygnięcia. Następnie po prostu go wypij.

Spożywanie

Pij wodę z kurkumy codziennie. Poprawi to zdrowie nie tylko wątroby i mózgu, ale całego ciała. Spodziewaj się ulgi w bólach głowy, migrenach, stawach, stanach zapalnych i innych chorobach. Poprawi również trawienie, stan płuc, zwiększy apetyt i sprawi, że poczujesz się świeższy i pełen energii na całe życie.

error: Treść zabezpieczona !!