Przepis ze starego notatnika mojej babci. Czosnek i woda uratowały mnie przed wieloma chorobami.

Niesamowity przepis z wody i czosnku, który wyleczy wszystkie choroby. Zaufany napój z babcinej kuchni.

Wyjątkowy przepis prosto od babci

Kiedyś w wielu polskich domach nie było dostępu do środków medycznych ani lekarstw. Ludzie, w tym nasi przodkowie korzystali z przeróżnych metod radzenia sobie z chorobami. Wykorzystywano do tego zioła, owoce, a także warzywa. Jednym z najważniejszych był czosnek, który królował we wszystkich gospodarstwach jako domowy sposób na dolegliwości.

Czosnek metodą na choroby

Przepis ten pomógł wielu osobom w zwalczaniu chorób. Czosnek posiada korzystne właściwości dla organizmu, które pozytywnie wpływają na jego stan i funkcjonowanie. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy oraz flawonoli jest on doskonałym sposobem na walkę z bakteriami czy wirusami.

Duża ilość witaminy C przyczynia się do zwiększania odporności i wzmożonego działania przeciwzapalnego. Pierwiastki takie jak potas, wapń, magnez, chrom, nikiel odpowiadają za prawidłową krzepliwość krwi, leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego, zapobieganie miażdżycy, a nawet za obniżanie ciśnienia.

Dodatkowo, dzięki właściwościom wapnia czosnek niweluje ryzyko osteoporozy. Jest on również doskonałym produktem na przyspieszenie metabolizmu i ogólną poprawę stanu układu pokarmowego. Oprócz tego wspomaga układ moczowy i reguluje pracę nerek.

Czosnek jest niesamowitym składnikiem, którego znaczenie dla zdrowia jest nieocenione. Pomoże on zwalczyć wszelkie infekcje zarówno bakteryjne, jak i wirusowe, a ponadto pozbędzie się bólu. Regularne dodawanie czosnku do domowych posiłków przyspieszy metabolizm, przez co ułatwi pozbycie się zbędnych kilogramów.

Po wypróbowaniu przedstawionego przepisu efekty ukażą się już po kilku tygodniach. Organizm nabierze witalności, a Ty zyskasz siłę, energię i radość z życia.

Woda czosnkowa- starodawny przepis wprost od natury

Przygotowanie wody czosnkowej jest wyjątkowe proste i zajmie zaledwie kilka minut. Do jego wykonania należy mieć pod ręką jedynie szklankę wody i kilka ząbków czosnku. Czosnek oczyść z łupiny i przeciśnij go na prasce. Następnie dodaj go do wody i gotowe.

Wodę czosnkową warto wypijać na czczo po przebudzeniu. Zamienienie cytryny na czosnek nie będzie żadnym problemem, a Twój organizm na tym skorzysta.

Przepis na kilkudniowy napój z czosnku

Dla wielu osób łatwiejszym sposobem będzie przygotowanie wody czosnkowej na kilka dni. Napój ten będzie pod ręką, a z jego zdrowotnych właściwości będą mogli korzystać wszyscy członkowie rodziny. Przepis nie różni się znacznie od poprzedniego.

Z samego rana należy oczyścić ząbek czosnku i przeciąć go na pół w kierunku poprzecznym. Następnie wystarczy wrzucić go do litrowego dzbanka i zalać wodą o temperaturze pokojowej. Napój jest gotowy do spożycia już wieczorem w odstępie 3-4 godzin od posiłku.

Przyjmowanie wody czosnkowej w ilości 2/3 szklanki każdego dnia przyczyni się do pozbycia dolegliwości organizmu i lepszego samopoczucia.

error: Treść zabezpieczona !!