Naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Zapobieganie powstawaniu zmarszczek, lub spłycenie tych już istniejących, to priorytet pielęgnacyjny każdej kobiety. Kosmetyki naturalne obfitują w substancje czynne, które skutecznie i  bez żadnych działań niepożądanych (uczulenia, podrażnienie) rozprawią się ze zmarszczkami. Jakie to substancje?

Znany ze swych właściwości pielęgnacyjnych olej arganowy, zawierający liczne nienasycone kwasy tłuszczowe, sterole, karotenoidy i witaminę E, chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, doskonale wpisując się w ideę pielęgnacji anti- age. Ogromna zawartość przeciwutleniaczy to doskonała broń w walce ze zmarszczkami.

Olejek z płatków róży damasceńskiej obfituje w witaminy z grupy B i witaminę C oraz K, karotenoidy i liczne minerały. Taki skład zapewnia kompleksowe odżywienie i nawilżenie skóry, znacznie poprawiając jej jędrność i kondycję. Olej sojowy natłuszcza i stymuluje syntezę elastyny i kolagenu, warunkujących jędrność i integralność skóry.

Organiczny ekstrakt z imbiru pobudza krążenie, a tym samym metabolizm skóry, wspomagając regenerację komórek. Koenzym Q10 widocznie opóźnia procesy starzenia skóry i wygadza już widoczne zmarszczki. Naturalny kwas hialuronowy to obecnie chyba najlepiej nawilżająca substancja stosowana w kosmetologii, doskonale radząca sobie ze zmarszczkami.

Obecność takich naturalnych składników o dużej aktywności biologicznej i doskonałej przyswajalności, to gwarancja skuteczności kosmetyków naturalnych w walce ze zmarszczkami.

error: Treść zabezpieczona !!