Soda oczyszczona może być stosowana jako cudowny nawóz dla ogórków. Prosta instrukcja.

Czy jesteś właścicielem domu z ogrodem w swojej kuchni? Czy dopiero zaczynasz swoją ogrodniczą podróż? Ten przepis pozwoli Ci stworzyć bezpieczny, domowy nawóz, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych.

 

Choć soda kojarzy nam się z domowym lekarstwem, można ją wykorzystać również w ogrodzie. Zostaniesz zmieciony z nóg przez efekty! Ogórki, które zostały nawożone sodą dają więcej owoców i lepszy plon. Na rozwój różnych części naszych warzyw wpływa nawożenie w odpowiednim czasie.

 

Zacznijmy od przygotowania nawozu.

Do dwóch pierwszych nawożeń użyjemy bardziej intensywnego roztworu. Potrzebny będzie do tego pojemnik do podlewania o pojemności 10 litrów, 80g sody oczyszczonej i taka sama ilość ciepłej wody. Trzecie nawożenie jest mniej skoncentrowane, ale ma więcej jodu, aby pobudzić tworzenie nowych owoców i wydłużyć okres zbiorów.

 

W celu przeprowadzenia trzeciego nawożenia należy zmieszać 10 litrów gorącej wody z kilkoma kroplami jodu (3 krople powinny wystarczyć) i 60 gramami sody oczyszczonej. Roztwór należy dobrze wymieszać i jest on gotowy do użycia. Najlepiej jest przygotować nawóz przed podlewaniem.

Nawożenie!

 

Po pierwsze, nawoź swoje ogórki 14 dni po ich posadzeniu w ogrodzie. Dzięki temu pobudzisz je do wzrostu. Po 14 dniach możesz ponownie nawozić ogórki. Dzięki temu roślina będzie lepiej kwitła i wytworzy więcej pąków. Trzecie nawożenie odbywa się przy formowaniu pierwszych owoców, kiedy zaczynają się tworzyć żółte liście. Stymuluje to wzrost nowych ogórków i wydłuża okres ich owocowania.

Nawóz należy stosować rano i wieczorem, a nie w pełnym słońcu. Szczęśliwych zbiorów!

error: Treść zabezpieczona !!