Niebezpieczne leki, których lepiej unikać. Są wręcz zabójcze. Lekarze o tym nie mówią.

Żyjemy w przekonaniu, że leki pomagają na choroby i dolegliwości. Wierzymy, że nasz stan zdrowia po stosowaniu odpowiedniej kuracji się polepszy.

Zawsze należy pamiętać o możliwych skutkach ubocznych środków medycznych. Ludzki organizm może źle zareagować na podane leki, które mogą wywołać niepożądane działania. Jakich leków się wystrzegać? Poniżej przedstawiono środki farmaceutyczne, których lepiej unikać. Ich stosowanie może przynieść śmiertelne skutki.

Aspiryna

Popularny lek na ból głowy wydaje się bezpieczny. Częste reklamy utwierdzają ten stan rzeczy. Kwas acetylosalicylowy zwalcza stany zapalne, gorączki oraz ma działanie przeciwbólowe.

Wszechstronność zastosowania aspiryny może sprawić, że będziemy stosować ją bardzo często. Jest to błędem. Nadużywanie aspiryny prowadzi do rozwoju astmy oraz do pojawienia się wrzodów żołądka.

W najgorszych przypadkach kwas acetylosalicylowy nieodwracalnie uszkadza narządy wewnętrzne. Warto ograniczyć stosowanie aspiryny, żeby uniknąć tych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Leki antykoncepcyjne

Tabletki hormonalne są drugim obok prezerwatyw najczęściej stosowanym środkiem antykoncepcyjnym. Kobiety stosują terapię hormonalne również w przypadku nieregularnych miesiączek, a nawet na problemy związane z trądzikiem.

Zalety stosowania leków hormonalnych są nieproporcjonalne do listy skutków niepożądanych. Są problemy na które zadziałają tylko dobrze dobrane hormony. Natomiast na problem z cerą łatwo można znaleźć alternatywne metody leczenia. Tak samo z antykoncepcją, można zastąpić tabletki inną metodą.

Dzięki temu można uniknąć takich problemów jak zwiększenie masy ciała, czy spadek popędu płciowego. Długotrwałe stosowanie leków hormonalnych prowadzi również do zawrotów głowy, mdłości, zakrzepicy a nawet udaru mózgu.

Chemioterapia

Dla pacjentów, którzy toczą nierówną walkę z nowotworem często to jedyna szansa na wygraną. Trzeba pamiętać, że chemioterapia atakuje zarówno komórki rakowe jak i cały organizm chorego.

Odporność spada niemal do zera, pojawiają się mdłości i uczucie ciągłego zmęczenia. Paznokcie stają się słabe, włosy wypadają. Pozytywnym aspektem chemioterapii jest fakt, że po jej zaprzestaniu organizm szybko się regeneruje, a skutki uboczne znikają.

Jednak trzeba pamiętać, że długotrwała chemia może uszkodzić organy, a nowotwór może nie ulec całkowitemu usunięciu. Z obecnym stanem medycyny chemioterapia to czasami jedyne wyjście, by wygrać z rakiem, choć sama może okazać się śmiertelna.

Antybiotyki 

Pierwszy problem z antybiotykami pojawia się przy samej zasadności ich zażywania. Zwalczają one choroby bakteryjne, a czasami trudno stwierdzić czy infekcja jest wirusowa czy spowodowana przez bakterie.

Drugą wadą antybiotyków jest fakt, że zwalczają zarówno dobre jak i złe bakterie. Antybiotyki mogą przyczynić się do zniszczenia flory bakteryjnej jelit i osłabić organizm. Powikłania po antybiotykach mogą być śmiertelne.

error: Treść zabezpieczona !!