Ocet warto mieć w domu i używać nie tylko w kuchni. Jest całkowicie bezpieczny i ekologiczny.

Sprawdź dlaczego podczas prania warto dodawać ocet do twojej pralki. Ma lepsze działanie niż droga chemia.

W obecnych czasach pralka bardzo ułatwia nam życie, a na rynku można znaleźć dobry, lecz niedrogi sprzęt. Regularne czyszczenie pralki sprawia, że możemy zachować ją w dobrym stanie. Ocet to domowy sposób, który poprawi jakość prania. Z tego artykułu dowiesz się jak może pomóc ocet dodany do prania oraz jak wyczyścić nim automat.

Do czego służy ocet

Ocet można stosować nie tylko podczas gotowania. Wiele osób zaczęło zwracać uwagę na bezpieczne i ekologiczne środki czystości, które można wykorzystać w domu. Jednym z takich produktów jest właśnie ocet. Usuwa on zabrudzenia, nieprzyjemny zapach i dezynfekuje powierzchnię. A czy pomaga w praniu? Używają octu stołowego do prania możesz pozbyć się plam pozostałych na ubraniach.

Zmiękczacz do tkanin

Ocet ma właściwości zmiękczające grube tkaniny, dlatego można dodać go zamiast specjalnego i drogiego płynu do tkanin. W czasach, gdy nie były dostępne odplamiacze, ocet był wykorzystywany do prania mocno zabrudzonych rzecz. Produkt ten niweluje również brzydkie zapachy i po jego użyciu ubrania nie elektryzują się. Należy dodać 100 ml octu do przegródki na płyn do płukania i proszek, zwłaszcza gdy pierze się ręczniki.

Wybielacz

Białe ubrania z upływem czasu tracą swój kolor i stają się żółte lub szare. Aby zapobiec temu procesowi nie należy prać białej bielizny z innymi rzeczami. Warto użyć 100 ml octu do wody do płukania lub do przegrody na płyn do płukania. Ocet sprawi, że żółte plamy na pościeli i ubraniach znikną.

Taka metoda sprawdzi się również w przypadku obrusów i zasłon. Tkaniny, które są delikatne, czyli pościel lub stroje kąpielowe można prać w occie bez dodatku innych detergentów. Należy namoczyć ubrania w wodzie z dodatkiem 50 ml octu i pozostawić na 15 minut, a następnie dokładnie wypłukać i rozwiesić.

Środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz plam

Plam z ubrań można się pozbyć nakładając ocet na poplamione miejsce za pomocą butelki z rozpylaczem. Produkt pozostaw na 10 minut, a następnie zmyj. Ta metoda sprawdzi się przy usuwaniu plam z tkanin poliestrowych i bawełnianych. Poduszki, poszewki i zasłony można prać z dodatkiem octu, aby pozbyć się zapachu wilgoci, nikotyny i stęchlizny.

Sposób na usunięcie sierści zwierząt domowych z ubrań

Jeśli w naszym domu mieszka kot lub pies to ich sierść znajduje się dosłownie wszędzie. Dodając do prania 100 ml octu pozbędziemy się znaczącej części sierści.

error: Treść zabezpieczona !!