Bardzo dużą przeszkodą w życiu człowieka bywa ból kolana. Najszybsza pomoc na obolałe stawy.

Ból kolana uniemożliwia funkcjonowanie i ogranicza codzienne aktywności. Ten niekomfortowy stan staje na przeszkodzie w spełnianiu się zawodowo i w rozwijaniu własnych pasji.

Z tego powodu wpływa on negatywnie na samopoczucie i posiadaną energię.  Ciągły i regularny ból jest uciskiem nie do zniesienia. Bez względu na jego podłoże takie jak choroba, kontuzja czy stan zapalny jest to mocno wyczuwalna dolegliwość, która dezorganizuje dzień.

Na szczęście istnieje wyjątkowa maść, która zmniejsza ból już po jej pierwszym stosowaniu.  Przepis ten stosowali nasi rodzice i dziadkowie, tym samym polegając na zdrowotnych właściwościach ziół, przypraw i warzyw korzennych. Po wielu latach zmów wracamy do tych produktów, aby zniwelować wszelkie dolegliwości i przywrócić ulgę.

Potrzebne składniki:

  • 1 łyżka musztardy,
  • 1 łyżka miodu,
  • 1 łyżka sody,
  • 1 łyżka soli.

Przygotowanie:

Wszystkie składniki należy wymieszać, a następnie powstałą maścią nasmarować kolano. Nałożoną mieszankę owinąć folią i zabandażować gazą lub szalikiem. Z tak przygotowanym opatrunkiem należy udać się do łóżka, a rano po wstaniu całość spłukać letnią wodą.

Sposób ten uśmierzy ból i pomoże przy wszelkich stanach zapalnych. Jest to także niezawodna metoda na pozbycie się wody z kolana.  W przypadku posiadania suchej i wrażliwej skóry warto najpierw wykonać test na nadgarstku czy maść nie wywołuje podrażnień.

Aby zaczęła ona w pełni działać trzeba stosować ją przez 4-5 dni z rzędu. Gdy ból pojawi się ponownie nic nie stoi na przeszkodzie, by znów powtórzyć procedurę.  Również domowa metoda na pozbycie się bólu w nadgarstku. Wystarczy wykonać rozgrzewającą maść na noc ze smalcu i chilli w proszku. Jest ona gwarantem ulgi i spokoju.

Okład z kapusty

Metoda ta została sprawdzona przez wielu członków rodziny. Liście kapusty należy zanurzyć na kilka minut w ciepłej wodzie i osuszyć. Kolejnym krokiem jest ich umieszczenie między dwoma kawałkami folii i przejechanie wałkiem po powierzchni, tak aby wydobyły się z nich soki lecznicze.

Liście nakłada się na kolana, przykrywa gazą lub bandażem i pozostawia przynajmniej na trzy godziny (najlepiej na noc). Sposób ten jest również dobrą metodą na walkę ze spuchniętą kostką.

Lecznicza maść z rozmarynu

Potrzebne produkty:

  • 2 garści posiekanego rozmarynu,
  • 250g maści, oleju kokosowego lub wazeliny,
  • Dodatkowo: pojemnik do przechowywania.

Przygotowanie:

Tłuszcz podgrzać (maść i olej bezpośrednio w garnku, wazelinę w kąpieli wodnej), tak aby nie doprowadzić do jego wrzenia. Do bazy wrzucić posiekany rozmaryn. Całość pozostawić do ostygnięcia i zaczekać do następnego dnia.

Po upłynięciu tego czasu maść ponownie podgrzać i przecedzić przez czystą tkaninę. Produkt wlać do pojemnika, żeby natychmiast zaczął tężeć. Wykonaną maść należy przechowywać w lodówce. O jej niesamowitych właściwościach warto przekonać się samemu!

error: Treść zabezpieczona !!