Jak rozmnożyć storczyki za pomocą liścia. Instrukcja krok po kroku. Moje już rosną

Rozmnażanie storczyków krok po kroku. Nie musi być to trudne, a dzięki tej instrukcji zrobisz to szybko i bez większych problemów.

Moda na storczyki nadal trwa. Kwiat ten jest często prezentem, ponieważ jest bardzo elegancki i niezwykle piękny. Jeśli uwielbiasz te cudowne kwiaty, powinnaś przeczytać jak je rozmnażać! Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze na nowych kwiatach, a dzięki mało skomplikowanemu procesowi powiększysz swoją kolekcję kwiatów.

Rozmnażanie orchidei z jednego liścia, czy to na pewno dobry pomysł?

Faktem jest, że pojedyncze liście storczyka nie są przystosowane do tego typu aktywności. Na blaszce liściowej nie znajdziemy punktów wzrostu, który jest niezbędny do rozmnażania. Te punkty znajdują się na pniu. Dlatego do przeprowadzenia procesu rozmnażania potrzebny jest liść z elementem łodygi.

Zanim zaczniemy hodować kwiat, będziemy potrzebować paru narzędzi. Przyda się sekator ogrodowy, najlepiej bardzo ostry. Plastikowy pojemnik, przefiltrowana woda oraz nawozy takie jak: nawóz formujący korzenie, węgiel aktywny, pasta cytokininowa lub kwas bursztynowy, są kolejnymi ważnymi i niezbędnymi przyrządami, bez których rozmnażanie storczyków może stać się niemożliwe.

Liść, który chcesz użyć musi być usunięty ze zdrowej i dojrzałej rośliny. Do usunięcia liścia najlepiej użyć sekatora lub ostrych nożyc. Po odcięciu liścia z kawałkiem łodygi, zostaw to na 8 godzin, żeby “odpoczął”. Po ośmiu godzinach nasmaruj miejsce powstania przyszłych korzeni nawozem odpowiedzialnym za ich formowanie.

1 tabletkę węgla aktywnego rozpuść w szklance wody i włóż do niej liść z łodygą. Zamiast węgla aktywnego możesz użyć kwasu bursztynowego. W takim wypadku należy rozpuścić go w szklance ciepłej wody i również włożyć przygotowany liść.

error: Treść zabezpieczona !!