Już nie kupuj proszku w sklepie. Te trzy składniki z powodzeniem zastępują proszek oraz płyn do płukania.

Zastanawiasz się czy można zrobić pranie bez proszku? Oczywiście, że tak. Nawet płyn do płukania nie będzie potrzebny. Sprawdź, jak łatwo dostępnymi, domowymi metodami wyprać ubrania.

Naturalnie można usunąć zarówno plamy, jak i nieprzyjemne zapachy. Wystarczy wybrać – wolisz sól, cukier czy sodę oczyszczoną? Te trzy składniki z powodzeniem zastępują proszek oraz płyn do płukania.

Sól

Zwykłą sól można stosować do białych i kolorowych ubrań. Sprawia, że tkaniny stają się bardzo miękkie. Jeśli chcemy zrobić pranie, to należy przygotować najpierw dużą miskę, gorącą wodę oraz 2 łyżki soli na 1 litr cieczy.

Wodą zalewamy brudne ciuchy i zostawiamy na 10 minut, po czym wyciągamy je, wykręcając z wody. Odpowiednią ilość soli rozpuszczamy w pozostałej wodzie. Następnie odzież z powrotem zanurzamy w misce na ok. 1,5 godziny. Później należy wypłukać pranie w czystej wodzie.

Cukier

Cukier idealnie nadaje się do czyszczenia białych firanek. Najpierw w wodzie z mydłem zanurzamy je, a następnie płuczemy 2 razy.  Następnie wkracza cukier – 1 łyżka na 1 litr wody.

Po utworzeniu się roztworu namaczamy w nim firany na 0,5 godziny. Dodatkowo, podczas standardowego prania, można używać 2-3 łyżki cukru z wodą do płukania, aby wybielić firanki.

Soda oczyszczona

Bardzo często soda jest polecana do sprzątania, jednak nadaje się również do prania. Tym razem przyda się butelka z atomizerem, 1 łyżka sody na 2 litry wody i 1 łyżkę nadtlenku wodoru.

Całość należy wymieszać ze sobą, a potem przelać do butelki. Tak przygotowany roztwór świetnie rozpuszcza plamy, dlatego najlepiej popsikać ubrudzoną tkaninę przed właściwym praniem.

error: Treść zabezpieczona !!