Bezpieczne pranie butów w pralce. Co robić aby ich nie zniszczyć. Przestrzegaj tych prostych zasad

Pranie butów w pralce – chociaż nie zalecane przez producentów – staje się coraz popularniejsze.

Taki rodzaj czyszczenia obuwia jest wygodny i szybki, dlatego coraz więcej osób właśnie tak dba o swoje buty. Jakie buty można prać w pralce? Prania których powinniśmy unikać?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej! 

Nie każde buty nadają się do prania w pralce. Kapcie czy obuwie sportowe wykonane z miękkiego materiału jak najbardziej możesz wrzucić do pralki.

Unikaj jednak prania butów skórzanych oraz zamszowych – te rodzaje butów nie nadają się do prania, ponieważ są zbyt podatne na uszkodzenia mechaniczne. Aby być pewnym, że po wyciągnięciu z pralki buty będą nadal w doskonałym stanie, zapoznaj się z poniższymi zasadami prawidłowej pielęgnacji.

Nie bój się prać butów materiałowych – kapcie czy obuwie sportowe możesz bez problemów wyprać w pralce.

Przed włożeniem butów do pralki upewnij się, że na podeszwie nie znajdują się kamyki. Mogą one uszkodzić pralkę.

Pamiętaj aby przed włożeniem butów do pralki wyjąć z nich sznurówki oraz zapiąć wszystkie możliwe zapięcia, aby nie uszkodzić zarówno butów jak i pralki.

Zwróć uwagę na grubość podeszwy buta. Obuwie z twardą i grubą podeszwą może stanowić niebezpieczeństwo dla Twojej pralki. Podczas prania podeszwa może uszkodzić bęben oraz drzwiczki pralki.

Jeśli buty, które planujesz wyprać nieprzyjemnie pachną, dzień przed planowanym praniem wsyp do nich łyżeczkę sody oczyszczonej i pozostaw na całą noc a następnie wypierz. Pozwoli to na pozbycie się zapachu oraz przywróci butom ich dawny kolor.

Pamiętaj, że ważne jest także detergent, jakiego użyjesz do prania butów. Jeśli masz taką możliwość postaraj się nie używać proszku do prania, ponieważ może być on bardzo trudny do wypłukania. Lepszym produktem do mycia butów w pralce jest żel.

Możesz także zaopatrzyć się w specjalną torbę do mycia butów w pralce. Uchroni ona zarówno Twoje buty jak i pralkę przed niechcianymi uszkodzeniami.

Aby uniknąć rozklejenia się butów po praniu, w miarę możliwości susz je na świeżym powietrzu.

Jeśli planujesz pranie butów w pralce zapoznaj się dokładnie z powyższymi zasadami, a stanie się ono łatwe, przyjemne a przede wszystkim bezpiecznie dla pralki i dla butów!

error: Treść zabezpieczona !!