Najprostszy sposób na walkę z inwazją. Skuteczna pułapka na komary. Nie sądziłam że to takie proste.

Skuteczna pułapka na owady! Prosty sposób na inwazję komarów. W okresie letnim wieczorową porą i w nocy dużą aktywnością wykazują się komary. To prawdziwa zmora każdego z nas.

Ukąszenia tych owadów potrafią być dosyć bolesne. Co w przypadku kiedy nie mamy akurat pod ręką specjalnego preparatu odstraszającego te stworzenia? Z pomocą przychodzi domowy i prosty sposób, dzięki któremu wykonasz sprawdzoną pułapkę na komary! Pułapkę robi się bardzo szybko.

Jest to bezpieczna i wykonana z tanich materiałów konstrukcja, którą z powodzeniem można stosować w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Jej wykonanie zajmie ci zaledwie 5 minut, zaś spełniać swą funkcję będzie nawet do 14 dni. Wszelkie owady jak komary, osy czy muszki nie będą miały z nią szans!

Czego potrzebujesz?

  • butelka wykonana z plastiku o pojemności 1,5l
  • kawałek ciemnego materiału, gazety bądź folii
  • dwa spinacze biurowe
  • szklanka ciepłej wody
  • 2 łyżki stołowe cukru
  • 1 łyżeczka sproszkowanych drożdży

Sposób przygotowania:

Postaraj się za pomocą noża lub nożyczek równo odciąć górną część butelki mniej więcej w 1/3 całego pojemnika.

Do części butelki z dnem wlej wodę. Pamiętaj, aby ciecz miała nie więcej niż 30 stopni Celsjusza. Dodaj cukier i porządnie wymieszaj do jego rozpuszczenia. Następnie dodaj drożdże i ponownie intensywnie zamieszaj.

Wcześniej uciętą górną część butelki umieść w pierwszej części pojemnika, szyjką do dołu. Obydwie części muszą do siebie ściśle przylegać. Jeżeli nie przylegają, przymocuj je taśmą bądź klejem.

Przygotowany materiał, gazetę lub folię owiń wokół butelki i przypnij za pomocą biurowych spinaczy. Pułapka jest gotowa.

Owady przyciąga zapach fermentacji i brak światła w środku. Komary, muszki i osy próbując wydostać się z butelki z powodu lepkich ścian i wąskiego otworu prędzej czy później wpadną do roztworu i zginą. Możesz przygotować więcej pułapek i porozstawiać je w różnych miejscach domu czy ogrodu.

To zdecydowanie zwiększy efektywność pułapek. Aby pułapka przyciągnęła muszki owocówki, warto dodać do roztworu kawałki owoców, dżemu lub łyżkę miodu. Ciesz się latem bez owadów

error: Treść zabezpieczona !!