Ta prosta zasada może zdziałać cuda – „5 łyżek stołowych” – Jedz i chudnij.

Często jest tak, że spożywamy posiłki spiesząc się. Jemy więc szybko, dlatego często dopiero odchodząc od stołu orientujemy się, że mogliśmy się przejeść.

Jest to powszechny i niełatwy problem. Z rozwiązaniem przychodzi dieta 5 łyżek stołowych. Jeśli spróbujesz ograniczyć to ile pokarmu zjadasz, możesz być zadowolony  z szybkich efektów utraty wagi. Kontrola spożywanych porcji może przyczynić się do efektywnego zmniejszenia objętości żołądka, przy jednoczesnym braku poczucia notorycznego głodu.

Jedna porcja posiłku powinna mieć od 150 do 200 g, lub inaczej mówiąc 5 łyżek stołowych. Nie ma tu jakiś konkretnych ograniczeń dietetycznych, jednak dla uzyskania jak najlepszych efektów powinno się wyeliminować z  diety czekoladę, słodkie gazowane napoje czy wypieki.

Warto również zrezygnować ze słodzenia herbaty czy kawy.  Odstęp pomiędzy kolejnymi posiłkami powinien wynosić 3 godziny. Radzi się również, by spożywać posiłki bez dodatkowego popijania ich wodą czy innymi napojami, ponieważ może się to tylko przyczyniać do rozciągania  ścian żołądka.

Wyniki stosowania takiej diety mogą wydać się zaskakujące. Po pierwszym tygodniu jej stosowania będziesz mógł odnotować 3 kg spadku na wadze.  Jest to czas, który nazywa się restrukturyzacją organizmu do odpowiedniego funkcjonowania, nawyk jedzenia dużej ilość pokarmu przypomina o sobie, poprzez niewielkie uczucie głodu po każdym posiłku.

W drugim tygodniu diety praca całego przewodu pokarmowego powoli dostosowuje się. Można spodziewać się lekkości w ciele, lśniącej skóry, a nawet przypływu sił. Całkiem realne, że na wadze pojawi się 4 kg mniej.  Pod koniec tygodnia 3, zoptymalizuje się tempo przemiany materii, ochota na słodycze odejdzie w niepamięć a Ty możesz spodziewać się spadku kolejnych 4 kg.

Czwarty tydzień stanowi niejako finał. Duże porcje już nie kuszą, a różnice w rozmiarach są istotnie widoczne. Odżywanie ułamkowe weszło już w nawyk i stanowi normę, zaś Ty tracisz kolejne 3 kg. Podsumowując Twój spadek na wadze wynosi jakieś 14 kg. Co robić dalej? Spożywaj posiłki w niewielkich ilościach, jedząc nie więcej niż 7 razy dziennie oraz pijąc dużo wody, oraz zachowując odstęp 3 godzin między posiłkami.

Oto przykładowa lista dnia:

  • posiłek 1: 5 łyżek płatków owsianych (ryż, płatki zbożowe, soczewica, musli).

po 30 min herbata bez cukru, lub kawa z mlekiem

  • posiłek 2: owoce, sałatka owocowa
  • posiłek 3: 5 łyżek gryki, posiłek białkowy : 200g ryb lub wołowiny. Można łączyć, np. 2 łyżki gryki i 3 kawałki kurczaka.
  • posiłek 4:200 g kefiru
  • posiłek 5: 5 łyżek warzyw gotowanych na parze

Dieta taka może przynieść szybkie rezultaty.

error: Treść zabezpieczona !!