Jeśli skrzydłokwiat nie chce kwitnąć, mamy dla Ciebie wskazówkę, która powinna pobudzić jej proces kwitnienia.

Skrzydłokwiat to bardzo popularna roślina doniczkowa.

Jest ulubioną rośliną w wielu gospodarstwach domowych. Nie bez znaczenia jest fakt, że oprócz swojego pięknego wyglądu, ma też różne przydatne dla otoczenia funkcje.

Co ważne do zapominalskich, jest to roślina mało wymagająca. Utrzymanie jej w dobrej formie nie wymaga żadnej skomplikowanej pielęgnacji. Jeżeli jednak zdarzyło Ci się mieć problemy ze skrzydłokwiatem, to mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Dzięki nim Twój kwiat na pewno wkrótce pięknie zakwitnie.

Jakie mistyczne właściwości posiada skrzydłokwiat?

  • jeżeli samotna kobieta zacznie uprawiać skrzydłokwiat, na pewno w najbliższym czasie znajdzie mężczyznę swojego życia
  • skrzydłokwiat ma właściwości, dzięki którym poprawia energię w domu, poprawia samopoczucie i przynosi szczęście domownikom
  • reaguje na złą atmosferę w domu. Jeżeli domownicy się kłócą, skrzydłokwiat uschnie i przestanie kwitnąć
  • jeżeli roślina rozkwitnie, to znaczy, że w domu niedługo pojawi się nowy członek rodziny, czyli urodzi się dziecko
  • skrzydłokwiat jest pomocny w przypadku kobiet, które starają się o dziecko

Mikstura, którą trzeba podawać, jeśli skrzydłokwiat nie chce kwitnąć

  • 1 łyżka popiołu
  • 1 litr gorącej wody

Jak przygotować taki specyfik?

Należy dodać jedną łyżkę popiołu do jednego litra ciepłej wody. Całość dokładnie wymieszać. Tak przygotowany roztwór trzeba wlać do korzeni skrzydłokwiatu. Po co takie działanie? Popiół zawiera sporo potasu, fosforu i różnych innych korzystnych dla kwiatów substancji.

Są one niezbędne zwłaszcza dla wzrostu i kwitnienia skrzydłokwiatu. Warto wypróbować ten sposób i samodzielnie ocenić czy metoda jest skuteczna. Drugą skuteczną metodą jest nawożenie popiołem. Należy ziemię posypać popiołem i podlać kwiatka. Tyle wystarczy, aby nasz kwiatek zaczął rosnąć. Niedługo zobaczymy znaczący wzrost.

Opieka

Skrzydłokwiat pochodzi z Ameryki Południowej i tym samym uwielbia ciepło. Najlepsza temperatura dla niego wynosi od 18 do 25 stopni. W przypadku niższej temperatury kwiat nie będzie miał odpowiednich warunków do rozwoju i wzrostu. Roślina nie lubi jednak ostrego słońca.

Jej naturalnym środowiskiem jest dżungla, więc bezpośrednie światło nie dotyka. Jeżeli będzie otrzymywać dużo bezpośrednich promieni słonecznych, to może mieć oparzone liście. Ponadto, ze względu na swoje pochodzenie, skrzydłokwiat preferuje wilgotne gleby. Podmokłe tereny to jednak za dużo.

Roślina ta lubi mieć liście pokropione rosą. Jeżeli będzie to miała na co dzień, to zachowa zdrowe, piękne liście. Do nawożenia najlepiej używać złożonego nawozu. Natomiast podawanie odżywki przez 2 tygodnie wiosną i latem przyniesie dobry efekt. Jesień i zima powinny być okresem odpoczynku, więc lepiej wtedy odpuścić sobie nawożenie.

Jakie działania podjąć, jeśli nasza roślina się nie rozwija?

Mimo łatwej pielęgnacji, zdarza się, że skrzydłokwiat nie chce rosnąć lub choruje. Jego liście wysychają i przestają kwitnąć, a nawet więdną. Przyczyny takich problemów mogą być różne:

1. Złe światło – jeśli roślinie zupełnie brakuje światła, jej liście stracą swój naturalny kolor, pożółkną, a łodygi zaczną się wyginać. Natomiast zbyt duże promieniowanie słoneczne może poparzyć liście.

2. Nadmiar wody – gdy skrzydłokwiat zostanie zbyt mocno podlany, jego korzenie zaczną gnić, a jego liście staną się czarne.

3. Brak wody – niedobór wody spowoduje, że liście zwiędną. Staną się one małe i zwiędłe. Nie będą już takie piękne i elastyczne jak wcześniej.

4. Ataki różnych szkodników – jeżeli na liściach pojawia się na przykład biały nalot, koniecznie sprawdź liście od spodu i jeśli zobaczysz coś niepokojącego, spryskaj je środkiem grzybobójczym. W taki sposób jesteś w stanie pozbyć się szkodników.

5. Zżółknięte i wyschnięte liście – przyczyną może być zbyt suche powietrze. W taki sposób skrzydłokwiat daje nam sygnał, że potrzebuje więcej wilgoci. Nie należy go wtedy podlewać. Wystarczy zrosić liście. Należy robić to regularnie, aby skrzydłokwiat był w dobrej formie.

error: Treść zabezpieczona !!