Moje róże zostały zaatakowane przez mszyce – od razu sięgnęłam po ten skuteczny spray domowej roboty.

W prawie każdym ogrodzie mszyce mogą być poważnym problemem, powodując duże zniszczenia.

Chcesz szybko, tanio i bez trudu wyeliminować mszyce? Bez konieczności stosowania szkodliwej chemii, wystarczą Ci te trzy składniki. Po ich połączeniu, twoje rośliny mają szansę wrócić do zdrowego wzrostu.

Składniki to: 1 łyżka sody oczyszczonej 1 paczka proszku do pieczenia 1 łyżka środka do mycia naczyń 3 l wody

Jak przygotować: Do butelki z rozpylaczem wrzuć 1 łyżkę sody. Potem, dodaj całe opakowanie proszku do pieczenia. Nalej łyżkę płynu do mycia naczyń i dodaj wodę. Dokładnie zamknij i wstrząśnij. Gotowe do użycia. Najkorzystniej jest spryskiwać rośliny rano albo wieczorem. Uważaj, spryskując podczas dnia, promienie słoneczne mogą uszkodzić liście, powodując ich brązowienie.

Kolejny sposób:

Oto ekologiczny sposób, polecony przez moją babcię, na pozbycie się dokuczliwych mszyc. Gdy nie zwalczysz mszyc w odpowiednim czasie, mogą szybko się namnożyć i spowodować wielkie szkody w twoim ogrodzie. One wysysają soki z roślin, co prowadzi do ich osłabienia i suszenia. Jednak nie ma konieczności od razu sięgać po silne środki chemiczne.

Będziesz potrzebować: Starego garnka 1 l wody 50 g mielonych papryczek chili

Instrukcja: Zagotuj wodę w garnku, następnie dodaj mielone chili. Gotuj przez 20 minut. Pozostaw mieszankę na dzień, a potem przecedź. Rozrób z wodą, aby uzyskać 5 litrów roztworu. Wsyp do atomizera i opryskaj chorymi roślinami.

Ważne: Pamiętaj o noszeniu okularów i maski, by chronić oczy i drogi oddechowe. Spryskuj rośliny tylko wtedy, gdy jest bezwietrznie. Unikaj spryskiwania podczas deszczu. Pikantność papryki daje mszycom w kość. Ten sposób jest naturalny. Wystarczy skupić się na chorych częściach roślin i stosować się dokładnie do instrukcji, a rezultaty pojawią się szybko. Aby poprawić przyczepność roztworu, możesz dodać 10 g płynu do prania.

Życzę powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!