Atak serca. Naucz się, jak reagować – ta instrukcja może być Twoim ratunkiem.

Odetnij się na chwilę od tego, co aktualnie robisz i zwróć uwagę na to: ATAK SERCA. Poświęć następnie moment, aby podzielić się tą informacją ze swoimi znajomymi. To może ocalić życie.

Wyobraź sobie, że jest 19:45 i jesteś w drodze do domu po dniu pełnym wyzwań w pracy, samotnie. Czujesz się zmęczony, rozdrażniony i pełen frustracji. Nagle doświadczasz intensywnego bólu w klatce piersiowej, który promieniuje do ramienia i szczęki. Szpital jest daleko.

W takiej sytuacji możesz mieć wątpliwości, czy zdążysz dotrzeć na czas. Chociaż niektórzy z nas przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, nie uczono nas, jak zastosować ją wobec siebie.

W jaki sposób możesz zatem przetrwać atak serca, czekając na pomoc? Wiele osób jest same, gdy nadejdzie zawał, i nie ma kto im pomóc. Osoba, której serce bije niewłaściwie i która odczuwa, że może niebawem zemdleć, ma zaledwie około 10 sekund przed utratą świadomości.

Aby sobie pomóc, ofiary mogą stosować metodę ciężkiego kaszlu. Przed każdym kaszlem należy wziąć głęboki oddech, a kaszel powinien być mocny i długi, jak podczas odkrztuszania. Należy powtarzać cykl głębokiego oddechu i kaszlu co dwie sekundy, aż do przybycia pomocy lub aż serce zacznie bić normalnie.

Głębokie oddechy zwiększają ilość tlenu dostarczanego do płuc i całego organizmu, w tym mózgu. Gwałtowne kaszle zwalniają pracę serca i utrzymują krążenie krwi, a także pomagają w przywróceniu normalnego rytmu serca.

Podziel się tą informacją z jak największą liczbą osób! Może to uratować życie. Kardiolodzy twierdzą, że jeśli przekażesz tę wiadomość dziesięciu osobom, jest szansa, że uratujesz przynajmniej jedno życie. Zamiast wysyłać żarty czy zdjęcia przez WhatsApp, lepiej przekazać ten tekst.

Ten prosty zestaw wiedzy może ocalić twoje życie, życie kogoś z rodziny lub bliskiego przyjaciela. Jeśli otrzymasz tę wiadomość więcej niż raz, nie irytuj się. Ciesz się raczej, że masz przyjaciół, którzy o Ciebie dbają.

Nie zapomnij nauczyć się, jak radzić sobie z ATAKIEM SERCA i podziel się tym z innymi!

error: Treść zabezpieczona !!