Trik jak pokryć siwe włosy bez koloryzacji. Nie uwierzysz jeśli nie spróbujesz, pozbądź się ich naturalnie

Siwienie włosów jest naturalnym procesem zachodzącym w ich strukturze pod wpływem zmniejszającej się z upływem czasu ilości pigmentu odpowiedzialnego za określoną barwę.

Przyczyną wcześniejszego siwienia może być niedobór witamin z grupy B, nagły albo przewlekły stres, lub zmiany hormonalne w organizmie. Obecność siwych włosów sprawia, że młoda osoba wygląda na starszą niż to jest w rzeczywistości. Dlatego dla poprawienia swojego wizerunku i samopoczucia warto znaleźć dobry sposób na przywrócenie posiwiałym włosom ich pierwotnego koloru.

Wypełnianie włosów pigmentem

Nie poleca się używania farb sporządzanych na bazie odczynników chemicznych, bo może to spowodować przesuszenie, łamliwość lub wypadanie włosów. O wiele bezpieczniejsza jest henna wytwarzana ze składników roślinnych.

Można za jej pomocą uzyskiwać różne odcienie brązu. Ciemniejszą barwę da się otrzymać poprzez spłukiwanie włosów odpowiednio przyrządzonym ekstraktem z czarnej herbaty, której wysuszone liście zawierają koloryzujący pigment.

Jak wykonać taką płukankę?

Sześć łyżek stołowych czarnej, liściastej, suchej herbaty należy zalać trzema litrami wrzącej wody i zagotować. Pozostawić do zaparzenia i ostygnięcia. Następnie trzeba odcedzić wywar, aby oddzielić płyn od listków. Dodać trzy łyżki octu jabłkowego, który jest stabilizatorem koloru. Płukanka z herbaty nie tylko przyciemnia włosy, ale również nadaje im naturalny połysk i miękkość.

Sposób użycia

Po umyciu głowy należy spłukać włosy płynem z herbaty i octu, lekko masując skórę głowy. Płukanka powinna pozostawać na włosach przez około 15 minut. Przed osuszeniem nie ma potrzeby ponownego spłukiwania wodą, gdyż jest to produkt całkowicie naturalny i nieszkodliwy.

Jeżeli ta czynność będzie powtarzana po każdym myciu, ciemny pigment z herbaty stopniowo wniknie w strukturę włosów i pokryje siwe kosmyki. Wyraźne efekty kolorystyczne są dostrzegalne już po około dwóch tygodniach. Dodatkowo, płukanka wzmacnia włosy, przywraca im zdrowy wygląd i zapobiega wypadaniu.

Poprzez wypełnienie włosów naturalnym pigmentem uzyskuje się pożądany skutek wizualny, bez użycia farby chemicznej.

error: Treść zabezpieczona !!