Właściciel kwiaciarni zdradził mi skuteczny sposób na odżywianie roślin doniczkowych. Moje storczyki w końcu kwitną

Stosując sprawdzoną metodę na pewien nawóz można domowymi sposobami odżywić swoje rośliny doniczkowe. Dodatkowo, działa on również pobudzająco oraz wspomaga kwitnienie różnorodnych roślin. Już po kilku zastosowaniach można dostrzec pierwsze zadowalające efekty działania tego nawozu.

Banany są najpopularniejszymi owocami niemal na całym świecie. Okazuje się, iż nie służą one wyłącznie do jedzenia! Warto mieć je zawsze u siebie w domu. Zawierają one przede wszystkim ogromną ilość potasu oraz magnezu, jak również wszelkich innych minerałów. Skórki z bananów stanowią idealny nawóz dla domowych roslin doniczkowych. Ciekawe jest także to, że można je stosować na dwa sposoby.

Skórki z bananów powinny dokładnie wyschnąć – to jest niezwykle ważne. Następnie należy je zmiażdżyć i zakopać w ziemi blisko korzeni. Inna metoda to zalanie 1 litra wody świeżej skórki z banana, a następnie pozostawienie jej na dobę. Potem wystarczy podlać swoje kwiatki przygotowanym właśnie płynem.

Domowy nawóz można zastosować przykładowo do bożonarodzeniowego kaktusa albo popularnych orchidei czy też wszelkich innych kwiatów. Bardzo ważne jest, aby nie nawozić roślin zimą. Najlepiej, aby poczekać z wykonaniem tej czynności do wiosny. W celu pozbycia się zalegającego kurzu oraz brudu na roślinach doniczkowych i jednocześnie chcąc nadać im dodatkowo połysk, trzeba wypolerować je skórką z banana.

Zastosowanie skórki z banana – inne:

Bananowa skórka idealnie nada się w procesie wybielania zębów.

Skutecznie usuwa ona osad z kawy, nikotyny oraz wina, a także nadaje piękny połysk zębom. Wystarczy szczotkować zęby wewnętrzną stroną skórki minimum 2 minuty przez okres dwóch tygodni. Dzięki tej metodzie można w naturalny sposób wybielić swoje zęby bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Witaminy zawarte w skórce banana wzmacniają też szkliwo zębów.

Skórka z banana zmiękcza również mięso.

Dojrzałe skórki można ułożyć na dnie blaszki pod mięsem, gdzie ma być ono pieczone. Zapobiegnie ona wyschnięciu mięsa, zmiękczy je i sprawi, że będzie smaczniejsze.

Inne zastosowanie to wykorzystanie skórki z banana do polerowania butów.

Zamiast stosowania specjalnej pasty albo kremu. Wystarczy bowiem tylko wetrzeć ją w skórzane buty, a potem wypolerować szmatką.

Kwasy owocowe w bananowej skórce efektywnie polerują srebrną biżuterię.

Należy przetrzeć ją, a potem wypolerować czystą szmatką.

Kiedy jakiekolwiek środki na brodawki nie działają to warto zaufać skórce z banana.

Przed pójściem spać należy zakryć brodawkę kawałeczkiem skórki i zakleić ją plastrem. Zostawić tak na całą noc. tę czynność wykonywać przez tydzień.

Mszyce nie lubią zapachu bananów, szczególnie wtedy, kiedy rozkładają się one.

Można skórkę z tego owocu zakopać w ziemi niedaleko od niechcianych roślin. Przy okazji wpłyną one odżywczo na rośliny,

Dzięki wnętrzu skórki z banana można pozbyć się swędzenia albo użądlenia bądź innego podrażnienia skóry.

Dotknięty obszar wystarczy przetrzeć wewnętrzną skórką owocu.

W celu odmłodzenia skóry wystarczy raz na okres kilku dni masować swoją twarz bananową skórką.

Zawiera ona kwasy owocowe, które efektywnie usuną martwe komórki naskórka.

Banan jest znany niemal od pokoleń, jednakże wcześniej zapewne mało kto wiedział, że posiada on tyle licznych zastosowań. Skórka z banana zawiera cenne witaminy i minerały oraz przeciwutleniacze. To wszystko wpływa na odżywienie skóry. Potem można cieszyć się promienną cerą. Dodatkowo, jak widać skórka z banana wpływa nie tylko na skórę, ale też rośliny.

error: Treść zabezpieczona !!