Babcia przekazała mi sekretną poradę na wybielenie ręczników. A wszystko to bez korzystania z agresywnej chemii.

Ręczniki kuchenne oraz kąpielowe wyglądają jak nowe, gdy podkreśla to ich piękny śnieżnobiały kolor.

Niestety z czasem zaczynają tracić swój biały odcień, a w zamian za to szarzeją lub żółkną. Jest to dość popularny problem w gospodarstwach domowych, jednak jest kilka rozwiązań. Oto porady, dzięki którym przywrócisz śnieżnobiały kolor swoim ręcznikom.

Potrzebujesz:

  • 100g proszku do prania
  • 1 łyżka sody oczyszczone
  • 3l wrzącej wody
  • 2 łyżki soli kuchennej
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego

Wymienione wyżej składniki wymieszaj ze sobą w gorącej wodzie. Następnie zanurz w niej ręczniki. Garnek z wodą oraz ręczniki gotuj na kuchence przez 5 minut. Po upłynięciu paru minut poczekaj aż ostygną, a później wypierz je w pralce, tak jak zawsze to robisz.

Wybielanie ręczników oraz przywrócenie im ponownie miękkości

Sposób ten wykonaj kilka godzin przed upraniem ręczników. Do gorącej wody wsyp kwasek cytrynowy. Musisz uzyskać 30% roztwór, a więc wsyp 3 części kwasku cytrynowego oraz 7 części wody. Po rozpuszczeniu włóż do roztworu ręczniki.

Warto, aby ręczniki moczyły się w taki sposób przez całą noc albo przynajmniej przez kilka godzin. Później je wypierz, a do prania również dodaj dwie łyżki kwasku. Po takiej pielęgnacji ręczników znowu będą one miłe w dotyku oraz pachnące.

Delikatne zabiegi na wybielanie bez chemii

Aspiryna jest świetnym środkiem wybielającym. Wnika w głąb materiału, dzięki czemu usuwa żółte bądź szare plamy.

Możesz także wlać szklankę octu do naczynia z wodą. W takim roztworze zostaw ręczniki na całą noc, a drugiego dnia wypierz je w pralce.

Wlej wodę do garnka oraz dodaj do niego pokrojoną w plastry cytrynę. Zagotuj wodę, a następnie dodaną wcześniej cytrynę wyjmij z naczynia. Zamocz ręczniki w roztworze przez co najmniej godzinę. Później wypierz je w pralce. Biel ręczników na pewno będzie o wiele jaśniejsza, niż przed zabiegiem.

Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!